Filtruj według

Cena
Producenci
Rozmiar
Płeć
Kolor
Flex /sztywność/ buta
Szerokość buta
Filtruj

Buty narciarskie skiturowe

Wygodne i lekkie buty skiturowe

Współczesne buty skiturowe to połączenie cech butów narciarskich z butami wspinaczkowymi. Mają za zadanie mocno trzymać kostkę podczas zjazdów oraz umożliwiać poruszanie się po skalistym, nierównym terenie. Jeśli porównamy je do obuwia narciarskiego, wtedy zauważymy, że buty do skitouru są lżejsze i w odróżnieniu do butów narciarskich mają podeszwę przystosowaną do stromych wędrówek. Buty skitourowe umożliwiają swobodne i niemalże płynne przechodzenie z trybu zjazdowego, w którym mamy unieruchomiony staw skokowy, do trybu, w którym ruchomość stawu jest włączona, a więc możemy się przemieszczać.

Filtrowanie produktów »

Jest 21 produktów.

Pokazano 1-21 z 21 pozycji
Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Jak dobrać buty skiturowe?

W przypadku butów skitourowych trzeba wyważyć średnią między komfortem jazdy a łatwością podejścia. Długie i szerokie narty oraz sztywne buty gwarantują przyjemność z jazdy, ale ciężki sprzęt i twarde buty to misja samobójcza, jeśli decydujemy się na pokonanie podejścia, w celu wykonania zjazdu. Dlatego niezwykle ważne jest to, aby dobrać buty do skitouru mając na uwadze komfortowy zjazd i łatwość w poruszaniu się wraz z pełnym sprzętem. Doskonałe dopasowanie butów do narciarstwa skiturowego to priorytet podczas wybierania całego zestawu narciarza. Wybierając buty musimy mieć na uwadze nie tylko powyższe, ale również to, jaki rodzaj aktywności chcemy uprawiać. Modele różnią się między sobą podeszwą, ogólną konstrukcją, systemem zapięć i przepięć oraz wagą. Najwyższej jakości buty skiturowe będą łączyły w sobie lekkość i funkcjonalność, ale za tym idzie zazwyczaj wyższa cena.

Szeroka oferta butów skiturowych

Dlatego w sklepie Dobre Narty masz możliwość sprawdzić ofertę butów nowych i używanych, dzięki czemu znajdziesz dla siebie produkt w takich widełkach cenowych i o takich parametrach jakie poszukujesz. Jeśli masz problem z samodzielnym dobraniem butów, koniecznie poproś o doradztwo profesjonalistę. Dobrze dobrane buty narciarskie skiturowe to inwestycja na lata, dlatego warto podejść do tematu poważnie i bez pośpiechu.

Buty skiturowe - sklep sportowy DobreNarty.pl
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami
close

Skontaktuj się z nami