Filtruj według

Kategorie
Producenci
Cena
Płeć
Rozmiar
Kategoria soczewki
Kolor
Filtruj

Gogle narciarskie

Podczas zaopatrywania się w sprzęt narciarski czy snowboardowy, amatorzy białego szaleństwa zwykle koncentrują się na spodniach, kurtce, butach, nartach albo kasku, zapominając o bardzo ważnym elemencie, jakim są gogle. Dobre gogle dla narciarzy czy snowboardzistów, oprócz zapewniania użytkownikowi komfortu z jazdy na śniegu, spełniają przede wszystkim funkcje ochronne i zwiększające bezpieczeństwo na stoku.

Filtrowanie produktów »

Jest 54 produktów.

Pokazano 1-24 z 54 pozycji
Pokazano 1-24 z 54 pozycji

Idealnie dopasowane gogle narciarskie

Najlepszym rozwiązaniem jest więc podjęcie decyzji, żeby zakupić gogle narciarskie uniwersalne, które łączą w sobie wszystkie najistotniejsze funkcje ochrony oczy oraz wzroku. Podobnie sprawa się ma, jeśli chodzi o snowboardzistów, którzy - tak samo jak narciarze, narażeni są na podobne warunki i zagrożenia w trakcie aktywności na zimowych trasach. W tym przypadku gogle snowboardowe uniwersalne także sprawdzą się najlepiej.

Podczas jazdy na nartach lub na snowboardzie, gogle mają za zadanie chronić oczy przed skutkami różnego rodzaju niepożądanych zdarzeń, takich jak m. in. nagłe zaprószenie śniegiem czy drobinkami lodu, będące efektem szarżowania innych osób na stoku. Gogle i w tym wypadku powinny być wystarczającym zabezpieczeniem przed tego typu mechanicznymi urazami oczu. Kolejną funkcją ochrony, jaką muszą spełniać gogle snowboardowe uniwersalne, wykorzystywane również przez narciarzy, jest zabezpieczenie przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Trzeba pamiętać, że silny wiatr oraz pęd powietrza, wytworzony przez dużą prędkość zjazdową, może być przyczyną łzawienia i mrużenia, co powoduje dyskomfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy. Padający śnieg to następny czynnik ograniczający właściwe widzenie narciarza i snowboardzisty. Jednym z najistotniejszych jednak problemów, z jakimi mają do czynienia ludzie uprawiający sporty zimowe, jest światło słoneczne. Specyfika warstwy śniegu jest taka, że odbija ona ponad 80-90% światła, przez co oślepia użytkowników narty czy snowboardowych desek. Specjalne filtry, jakie zintegrowane są z przeszkleniami gogli, likwidują to zjawisko, działając jak okulary przeciwsłoneczne. Dodatkowo, chronią wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV, które zwiększa się wraz ze wzrostem wysokości. Gogle narciarskie uniwersalne, podobnie jak te - dedykowane dla pozostałych aktywnych użytkowników zimowych tras, szlaków oraz stoków, charakteryzują się odpowiednią optymalizacją wszystkich najważniejszych parametrów, jakie powinien posiadać ten element wyposażenia. Oprócz wymienionych cech i innych funkcji, np. anti-fog, właściwe gogle powinny być dobrze wyprofilowane i dopasowane do twarzy, kompatybilne z kaskiem oraz zapewniać jak największy kąt widzenia.

Gogle narciarskie
Powrót do góry