Oakley gogle narciarskie O-Frame 2.0 Pro S3 white
- -44,53%
- -45%
Podczas zaopatrywania się w sprzęt narciarski czy snowboardowy, amatorzy białego szaleństwa zwykle koncentrują się na sprzęcie, odzieży albo kasku, zapominając o bardzo ważnym elemencie, jakim są gogle. Czy gogle narciarskie są potrzebne? Tak! Dobre gogle dla narciarzy czy snowboardzistów, oprócz zapewniania użytkownikowi komfortu z jazdy na śniegu, spełniają przede wszystkim funkcje ochronne i zwiększające bezpieczeństwo na stoku.
Jest 10 produktów.
Gogle narciarskie można podzielić na 5 kategorii w zależności od tego, ile światła słonecznego przepuszczają:
Klasa S0: absorbują 20% światła słonecznego. Nadają się na bardzo pochmurne dni i na mgłę.
Klasa S1: absorbują od 20 do 57% światła słonecznego. Dobrze się sprawdzą przy szarej pogodzie.
Klasa S2: absorbują od 57 do 82% światła słonecznego. Odpowiednie na przeciętne słońce.
Klasa S3: absorbują od 82 do 92% światła słonecznego. Dobre na słoneczne dni.
Klasa S4: absorbują od 92 do 97% światła słonecznego. Idealne na bardzo mocne słońce.
Wybierz zatem takie, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom, a najlepiej skorzystaj z doradztwa fachowca, na przykład podczas zakupów w naszym sklepie.
Odpowiedni dobór koloru szkieł jest jedną z najważniejszych decyzji podczas zakupu sprzętu. Kolor informuje nas o tym, jak dużo światła będzie się przedostawać poprzez soczewkę wprost do oczu. Jeśli nie zwrócimy na to uwagi i nie dopasujemy odpowiedniego filtra do warunków pogodowych, stylu jazdy oraz stoku staną się one bezużyteczne. Każdy z kolorów zapewnia inną głębię oraz kontrast.
Soczewka gogli to największa różnica. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa cena, tym lepsza jakość szyby. Lepsza soczewka będzie zazwyczaj oznaczać lepszą pigmentację kolorów i przejrzystość podczas jazdy na nartach lub snowboardzie. Istnieją dwa rodzaje soczewek: sferyczne i cylindryczne (płaskie).
Soczewki sferyczne zakrzywiają się zarówno w pionie, jak i w poziomie, tworząc "bąbelkowy" wygląd. W rezultacie soczewki te poprawiają widzenie peryferyjne w porównaniu do soczewek płaskich. Tworzą one mniej zniekształceń i mniej odblasków niż soczewki płaskie, pozwalając jednocześnie widzieć więcej dzięki większej powierzchni soczewki. Zazwyczaj występują w dużych oprawach.
Soczewki cylindryczne są bardziej płaskie i mają niższy profil niż soczewki sferyczne. Inaczej zwane "płaskimi" soczewkami, zakrzywiają się wokół osi pionowej, co oznacza, że możesz odczuwać więcej świateł i nieco bardziej zniekształcony widok niż w przypadku droższych konstrukcji sferycznych. Dlatego też soczewki te są często spotykane w modelach z niższej półki cenowej.
Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, wybierz gogle narciarskie uniwersalne, które łączą w sobie wszystkie najistotniejsze funkcje ochrony oczu oraz wzroku. Podobnie sprawa się ma, jeśli chodzi o snowboardzistów, którzy - tak samo jak narciarze - narażeni są na podobne warunki i zagrożenia w trakcie aktywności na zimowych trasach. W tym przypadku gogle snowboardowe uniwersalne także sprawdzą się najlepiej.
Gogle muszą pasować zarówno do kształtu twarzy, jak i kasku. Niektórzy producenci oferują opcję 2 w 1, ale nigdy nie gwarantuje to, że będą idealnie dopasowane do twarzy. Lepiej przymierzyć gogle osobiście przed zakupem, aby upewnić się, że są dobrze dopasowane, w ten sposób nie tracisz czasu i pieniędzy na pary, które Ci nie pasują. Pomiędzy goglami a twarzą nie powinno być żadnych luk. Muszą one idealnie przylegać do ciała. Należy jednak starannie dobierać gogle narciarskie, aby nie wywierały zbyt dużego nacisku na twarz. Jeśli będziesz ich używać przez długi czas, możesz zacząć odczuwać ból. Nie wspominając o odcisku oprawki gogli na skórze...
Przede wszystkim zadbać o odpowiednio dopasowane gogle, które będą mogły wykonywać swoje zadanie - dbać o odpowiednią wentylację. Idealnie dobrane gogle zapewnią cyrkulację powietrza. W ich górnej i dolnej części znajdują się szczeliny wypełnione gąbką, które umożliwiają odprowadzanie wilgoci, podczas gdy skóra się poci. Zapobiega to parowaniu szkieł. Szczeliny muszą mieć stały dopływ powietrza, dlatego górna krawędź kasku nie powinna jej zasłaniać.
Abyśmy mogli cieszyć się ochroną, jaką dają okulary korekcyjne, powinny mieć odpowiedni rozmiar gogli narciarskich dla osób z wadą wzroku. Rama obecnie używanej pary również musi być odpowiednia: duża i pozbawiona ostrych krawędzi, które mogłyby porysować lub uszkodzić nasze soczewki. Załóż gogle na okulary korekcyjne. Sprawdź, czy pasują i nie wywierają nadmiernego nacisku na twarz, oczy i nos.
Możesz kupić jedną parę gogli i używać ich zarówno do jazdy na nartach, jak i na snowboardzie. Choć narty i snowboard różnią się od siebie, mają też podobieństwa. Jednym z nich jest to, że oba sporty odbywają się w warunkach śnieżnych. Poza tym snowboard został zainspirowany przez narciarstwo, które dało początek innym sportom ekstremalnym związanym ze śniegiem. Z tego powodu można używać tych samych gogli zarówno do snowboardu, jak i do narciarstwa.
Fotochromatyczne z polaryzacją, lustrzane, do jazdy nocą, damskie, męskie i dla dzieci - wszystkie modele znajdziesz w naszym asortymencie. Dokupisz też od razu pokrowiec na gogle narciarskie, a korzystając z fachowych porad naszych pracowników, dowiesz się, jak czyścić gogle i co jeszcze warto o nich wiedzieć.