Filtruj według

Płeć
Producenci
Cena
Kolor
Filtruj

Kijki skiturowe są niezbędnym elementem wyposażenia narciarza, który wybiera się na skitury. Sprawdź naszą ofertę i dokonaj zakupu sprawdzonego sprzętu!

W okresie zimowym, gdy za oknem leży śnieg, wielu z nas nie może się oprzeć uprawianiu narciarstwa. Można nas wtedy znaleźć w naszym rodzimym kraju lub za granicą na stokach narciarskich, ale także poza nimi. Wśród narciarzy nietrudno znaleźć osoby, które oprócz zjazdów, podejmują się także wędrówek górskich w nartach. Aby były one możliwe, niezbędne jest wyposażenie się w odpowiedni sprzęt ułatwiający zdobywanie szczytów. Oprócz oczywistego sprzętu, który przychodzi nam od razu do głowy, takiego jak narty, trzeba się wyposażyć również w buty skiturowe, foki i zdecydowanie w kijki skiturowe, które różnią się od tradycyjnych.

Filtrowanie produktów »

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Rodzaje kijków narciarskich

W narciarstwie, podobnie jak w innych dyscyplinach, zimowych czy letnich, w zależności od rodzaju uprawianego sportu, potrzebny jest inny sprzęt. Zazwyczaj przedmioty te mają spełniać takie same lub bardzo podobne funkcje przy innej specyfice działania. Dlatego mogą się różnić budową i wyglądem, a co za tym idzie - sposobem oraz zakresem, w którym działają. Podobnie ma się sprawa w różnych odmianach narciarstwa. Kijki narciarskie, w zależności od dyscypliny, będą różnie wyglądać i spełniać inne funkcje. W narciarstwie biegowym będą pomagać w poruszaniu się poprzez dodatkowe odpychanie od podłoża. W narciarstwie zjazdowym pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz równowagi, a także ułatwiają podróżowanie po płaskich terenach. Kijki skiturowe, aby były w pełni funkcjonalne, muszą spełnić obydwie powyższe funkcje jednocześnie.

Kijki skiturowe

Kijki do nart skiturowych, aby nadawały się do skutecznego użytkowania, muszą być wielofunkcyjne. Potrzeba ta wynika ze specyfiki dyscypliny, która polega zarówno na wyprawach, jak i zjazdach z gór. Dlatego tak ważne jest, aby kijki pomagały nam podczas wspinaczki, jednocześnie nie będąc przeszkodą podczas zjazdów. W pierwszym przypadku podczas korzystania powinny nam pomagać w odpychaniu się od śniegu, często głębokiego i sypkiego. Ważne jest więc, aby były odpowiednio długie. Z kolei podczas zjazdów mają nam pomagać w utrzymaniu równowagi oraz korygowaniu naszej sylwetki. W tym przypadku lepiej, aby nie były zbyt długie. Jednak posiadanie dwóch par kijów przy sobie podczas wyprawy mija się z celem, głównie ze względu na wygodę. Dlatego właśnie na rynku możemy znaleźć kijki specjalnie stworzone z myślą o fanach skiturów. Łączą one obie funkcjonalności w jednym, dzięki funkcji regulacji długości. W tej kategorii najczęściej spotykane i wybierane są kijki narciarskie teleskopowe. 

Rączki i talerzyki

Oprócz różnic w budowie, związanych z dostosowaniem długości, są jeszcze inne różnice, które charakteryzują kijki skiturowe. W niektórych modelach różnice możemy zauważyć przy rączkach. Mogą one posiadać przedłużony chwyt, co w przypadku kijków, które się nie składają, umożliwia wygodne wspinanie się, a także wygodę przy zjazdach. Kolejnym elementem, który różni się od tradycyjnych kijów narciarskich przeznaczonych do zjazdów, chociaż jest podobny w przypadku użytkowania z nartami freeridowymi, są talerzyki. Talerzyki są zdecydowanie większe i solidniejsze, gdyż pomaga to podczas brnięcia w głębokim, sypkim śniegu.

Gdzie kupić kijki skiturowe?

Podobnie jak w przypadku zakupu reszty sprzętu, również podczas wyboru kijków skiturowych należy się wybrać do odpowiedniego sklepu, który oferuje sprzęt narciarski. Taki sklep prowadzi firma Dobre Narty, w której znajdziemy szeroki wybór akcesoriów, w tym kijków narciarskich, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zakupu można dokonać przez internet lub w salonie stacjonarnym, gdzie w razie potrzeby, w wyborze pomoże nam personel.

Kijki skiturowe
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami
close

Skontaktuj się z nami