Filtruj według

Wyprzedaż kolekcji
Kategorie
Płeć
Producenci
Cena
Rozmiar
Kolor
Flex /sztywność/ buta
Filtruj

Czy wiesz, jak wybrać odpowiednie obuwie do jazdy na snowboardzie? Odwiedź nasz sklep i zamów buty snowboardowe sprawdzonych marek.

Buty snowboardowe są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego snowboardzisty, zaraz po sprzęcie snowboardowym. Odpowiednio dobrane obuwie pozwala na lepszą kontrolę nad deską, a także zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Warto więc dokładnie przemyśleć wybór odpowiednich butów snowboardowych.

Filtrowanie produktów »

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji
Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Jak wybrać buty snowboardowe?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zapięcie i rozmiar butów. Buty snowboardowe powinny być dobrze dopasowane – nie powinny być ani za luźne, ani zbyt ciasne. Buty zbyt luźne mogą sprawiać problemy podczas jazdy, natomiast buty zbyt ciasne mogą być bardzo niewygodne i powodować odciski lub drętwienie stopy podczas jazdy. 

Rodzaje zapięć w butach snowboardowych

Jeszcze przed wyborem odpowiedniego rozmiaru butów snowboardowych warto zwrócić uwagę na sposób ich zapinania. Istnieją 3 główne rodzaje zapięć w butach snowboardowych:

  • Buty snowboardowe sznurowane (tradycyjne) - są to buty wiązane na najbardziej powszechne sznurowadła.
  • Buty snowboardowe  z systemem speed zone (tak zwane linki) - buty polegające na zaciąganiu linek z obu stron buta. Jedna linka odpowiada za dolną sekcję w bucie, natomiast druga za górną. Jest to szybsza alternatywa dla sznurowadeł tradycyjnych.
  • Buty snowboardowe  z systemem BOA — buty wiązane za pomocą dwóch pokręteł (jedno umieszczone na języku buta, natomiast drugie z boku). Największą zaletą BOA jest szybkość wiązania, wygoda użytkowania wraz z prostotą działania oraz skuteczność, z jaką możemy zawiązać buta. Wystarczy kilka obrotów pokrętłem, by doskonale zasznurować buta, bez obawy o jego późniejsze rozwiązanie na stoku (system BOA posiada specjalną blokadę, która blokuje linki po zawiązaniu buta). Ich wadą może być cena. Jest to niestety najdroższe ze wszystkich wymienionych rozwiązań. Warto jednak wiedzieć, że oferuje najwięcej.

Jakie buty dla początkującego snowboardzisty?

Początkujący snowboardziści powinni szukać butów snowboardowych o niższej twardości. Twardość butów snowboardowych określa się za pomocą złożonej z dziesięciu poziomów skali flex — im wyższa wartość, tym buty są twardsze. Buty o niższej twardości są bardziej elastyczne i zazwyczaj lżejsze oraz wygodniejsze, dlatego dla amatorów zimowego szaleństwa na desce zaleca się buty, których flex wynosi od 2 do 5. Zaawansowani snowboardziści śmiało mogą interesować się butami o twardszym flexie.

Jaka twardość butów ze względu na styl jazdy?

Oczywiście oprócz stopnia zaawansowania buty mogą być dobierane również pod preferowany styl jazdy snowboardzisty. 

Jibbing/Freestyle

Dla stylów freestyle i jibbing, gdzie zwykle snowboardzista osiąga mniejsze prędkości oraz wiele razy wygina deskę podczas akrobacji na rurkach i boksach, zalecane są buty z mniejszym fleksem, mieszczącym się w przedziale od 2 do maksymalnie 6 w dziesięciostopniowej skali. 

Halfpipe/Kicker

W stylach halfpipe i kicker potrzeba trochę większej prędkości niż w jibbingu. Z tego względu zalecany jest twardszy but, który będzie dobrze stabilizował nogę i pozwoli na precyzyjne wybicie. Proponowana wartość flexu mieści się pomiędzy 5 a 9.

Freeride/Backcountry

Miłośnicy jazdy poza wyznaczonymi trasami powinni zainteresować się butami o większym flexie, ze względu na zwiększenie kontroli oraz stabilności podczas jazdy w świeżym śniegu. Jeżdżąc tymi stylami, warto zainteresować się butami z flexem równym 6-10.

Jazda na stoku

Podczas szybkiej i technicznej jazdy na stoku najlepiej sprawdzi się twardszy but. Jeżeli chcemy wykonywać w międzyczasie trochę trików freestylowych lub akrobacji na boksach i rampach, można wybrać buty o średnim flexie. Proponowana wartość dla tego stylu jazdy mieści się od 5 do 8 w dziesięciostopniowej skali.

Gdzie kupić buty snowboardowe?

W naszych sklepach w Krakowie i Modlnicy oferujemy zarówno buty snowboardowe męskie, jak i buty snowboardowe damskie. W asortymencie znajdują się buty miękkie i twarde, dlatego każdy klient znajdzie coś w sam raz dla swoich potrzeb. Nasi pracownicy służą wsparciem podczas zakupów. Zapraszamy! 

Buty snowboardowe
Powrót do góry