Filtruj według

Nowa kolekcja
Kategorie
Płeć
Producenci
Cena
Rozmiar
Kolor
Flex /sztywność/ buta
Filtruj

Buty snowboardowe

Obuwie snowboardowe

Jazda na snowboardzie, jako alternatywa dla nieśmiertelnych nart, z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. O ile jeszcze niedawno była to domena ludzi bardzo młodych, to ta dyscyplina zyskuje sobie coraz więcej zwolenników bez względu na wiek. Zwłaszcza, że jazdy na desce można zacząć uczyć się właściwie w każdym wieku – jeżeli tylko pozwala na to poziom sprawności fizycznej. Niezależnie od okoliczności dobrze dobrane buty to podstawa. Zwłaszcza na górskich stokach niezwykle ważne jest, aby odpowiednie obuwie snowboardowe sprawdzało się zarówno podczas jazdy na desce jak i po jej odpięciu.

Filtrowanie produktów »

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji
Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Najwyższej jakości obuwie przeznaczone do jazdy na snowboardzie pełni także rolę szczególnego pośrednika pomiędzy sprzętem sportowym a snowboardzistą. Pozwala poczuć, że wszystkie elementy wyposażenia harmonijnie ze sobą współpracują a kontrola nad przebiegiem jazdy zostaje zachowana. Dobrze dobrane buty snowboardowe stanowią nie tylko o komforcie, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie. Wśród szerokiej oferty tego rodzaju butów znajdują się buty twarde i bardziej miękkie. Na pierwsze spotkanie z deską snowboardową warto zdecydować się na ten drugi wariant – miękkie buty są po prostu bardziej elastyczne i wygodne. Buty twardsze posłużą za to osobom bardziej zaawansowanym w tej dziedzinie. Dzięki nim można bezpieczniej oddawać się szybszej jeździe na desce oraz wykonywać różnego rodzaju manewry. Są stabilniejsze i zwykle to właśnie te modele szczególnie zabezpieczają stawy skokowe oraz śródstopie przed potencjalnymi urazami o jakie trudniej na tak zwanej „oślej łączce”.

Wybierając obuwie snowboardowe, oprócz odpowiedniego materiału, należy zwrócić uwagę na szereg innych aspektów. Bardzo ważne jest, aby było kompatybilne z konkretnym modelem sprzętu. Mając do wyboru różne buty snowboardowe miłośnicy klasyki zdecydują się na modele ze sznurowaniem tradycyjnym - jakie posiadają na przykład wysokie buty lub łyżwy. Ci, którym zależy na tempie oraz rozwiązaniach jak najprostszych chętniej wybiorą tak zwany „system szybkiego sznurowania”, który oferuje większość producentów i w zależności od marki obuwia nieco różnią się one między sobą. Systemy te mają tę zaletę, że często pozwalają regulować zacisk butów na różnych wysokościach stopy oddzielnie. Kupując obuwie snowboardowe należy także zwrócić uwagę na to czy elementy ich wnętrza są odpowiednio wyprofilowane. Dobrym rozwiązaniem w tym zakresie są wkładki termoformowalne pod wpływem ciepła samoistnie dopasowujące się do kształtu stóp. Pracownicy naszego sklepu służą pomocą i chętnie doradzą w przypadku wątpliwości i pomogą dobrać konkretne buty, odpowiednie pod względem najdrobniejszych parametrów.

Buty snowboardowe
Powrót do góry