Filtruj według

Płeć
Producenci
Cena
Kolor
Filtruj

Lawinowe ABC

Jako freerider powinieneś szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas zjazdów. Nierzadko najlepsze obszary do tego typu aktywności znajdują się w pobliżu terenów lawinowych. Tym samym pasja ociera się czasem o ekstremalne zagrożenie. 

Filtrowanie produktów »

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

W związku z tym, wybierając się w góry, zawsze warto przygotować się na niespodziewane sytuacje. Niezależnie od tego, czy preferujesz wspinaczki po ośnieżonych szczytach, zjazdy z nich czy po prostu szybki marsz po górskich trasach, zainwestuj w sprzęt lawinowy.

W skład lawinowego ABC wchodzą najczęściej: detektor lawinowy, sonda lawinowa oraz łopata.

ABC lawinowe w DobreNarty.pl

Jednym z popularniejszych urządzeń jest detektor lawinowy skiturowy Tracker T2. Detektor na ekranie wyświetla odległość od zasypanej osoby, a do tego wskazuje też kierunek poszukiwań. Dzięki temu ekipa ratunkowa ma szansę na szybsze dotarcie do poszkodowanego, co zwiększa jego szanse na przeżycie. To również większe szanse na szybki ratunek, kiedy utkniesz w śniegu lub zdarzy Ci się kontuzja, uniemożliwiająca powrót do bazy.  

Urządzenie to działa w temperaturze od minus 20 stopni do plus 45 stopni Celsjusza, a baterie pozwalają nawet na 200 godzin użytkowania. Świetnie więc sprawdzi się szczególnie podczas długich wypraw. 

Zakres częstotliwości, na jakim nadaje Tracker T2 to 457 kHz. Jest to uniwersalna częstotliwość, bez względu na model urządzenia i rejon świata. A to oznacza, że nadajnik sprawdzi się praktycznie w każdym górskim regionie, niezależnie od państwa, w którym aktualnie będziesz się znajdował. 

Detektor lawinowy z reguły działa w dwóch trybach: nadawania i odbioru. W pierwszym z nich urządzenie wysyła co sekundę impuls elektromagnetyczny o wspomnianej już częstotliwości -  457 kHz. W trybie drugim namierza sygnały, nadawane przez inne detektory, które znajdują się w pobliżu. 

W ten sposób, inwestując w jedno urządzenie, możesz wykorzystać je w dwojaki sposób: do poszukiwań i do wysyłania sygnału ratunkowego, kiedy znajdziesz się w potrzebie. 

Sprawdź naszą ofertę!

Lawinowe ABC
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami
close

Skontaktuj się z nami