Filtruj według

Kategorie
Cena
Producenci
Rozmiar
Płeć
Kolor
Flex /sztywność/ buta
Szerokość buta
Filtruj

Szukasz idealnych butów narciarskich do zjazdów? Sprawdź naszą ofertę i wybierz coś dla siebie. W razie potrzeby - pomożemy!

Buty narciarskie są niezbędnym elementem wyposażenia narciarza - bez nich jazda na nartach nie byłaby możliwa. Są one spoiwem między ciałem człowieka a nartami. Ze względu na różne style jazdy i umiejętności warto poświęcić więcej czasu na odpowiednie rozeznanie się w ofercie butów narciarskich zjazdowych przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie.

Filtrowanie produktów »

Jest 29 produktów.

Pokazano 1-24 z 29 pozycji
Pokazano 1-24 z 29 pozycji

Jak dobrać buty narciarskie?

Wybierając buty narciarskie, trzeba zwrócić uwagę na kilka różnych kwestii. Pierwszą z nich, chyba najbardziej oczywistą, jest odpowiedni rozmiar. Wpływa on na naszą wygodę użytkowania, jak i na możliwości jezdne. Za małe buty będą nas uciskać, przez co po jakimś czasie jazda stanie się bolesna, natomiast za duży rozmiar powodować będzie obsuwanie się stopy, a co za tym idzie - nie będziemy mieli pełnego panowania nad nartami. Kupując buty narciarskie przez internet, należy zwracać szczególną uwagę na tabele z rozmiarami, natomiast najlepszym wyjściem jest zakup stacjonarny, gdzie możemy na miejscu przetestować obuwie. 

Kolejnym kryterium przy wyborze butów do narciarstwa zjazdowego jest określenie naszego stylu jazdy w celu dobrania odpowiedniego flexu buta.

Co to jest flex w butach narciarskich?

Wyżej wspomniany flex jest określeniem twardości lub sztywności buta. Najprościej rzecz ujmując, im większy flex będzie posiadał but narciarski, tym ciężej wykonuje się ruchy oddziałujące na narty, natomiast są one bardziej precyzyjne. Dla osób początkujących lub jeżdżących wyłącznie rekreacyjnie zaleca się wybieranie butów z niższym flexem, gdyż wybaczają sporo błędów i nie męczą bardzo nóg. Buty o dużej twardości przeznaczone są dla narciarzy doświadczonych, którzy potrafią wykorzystać swoje umiejętności na stoku narciarskim. Należy pamiętać, że nie ma ustalonych norm sztywności butów, co oznacza, że mogą się one różnić ze względu na producentów. Oprócz umiejętności wpływ na wybór flexu mają także masa ciała, wzrost oraz indywidualne preferencje narciarza.

Niestandardowe rozmiary

Podobnie jak w przypadku butów do codziennego użytkowania, w butach narciarskich występują niestandardowe rozmiary. Wynika to z różnej budowy ciała narciarzy, a dokładniej - dolnych partii. Spotkać się można z przypadkami, kiedy narciarz ma różne wymiary stóp - jedna może być krótsza lub szersza od drugiej. Producenci zwracają na to uwagę i dlatego możemy spotkać się z połówkami rozmiarów. Buty nie różnią się od siebie długością, a grubością wkładki, która wpływa na to, że stopa ma mniej lub więcej miejsca w środku. 

Jakie buty narciarskie wybrać?

Jeżeli mamy już dobrany rozmiar i flex butów narciarskich idealnie nam pasujących, zostaje jeszcze wybór konkretnego buta. Na rynku możemy znaleźć wielu producentów oferujących po kilka lub kilkanaście różnych modeli. Dostępne są buty narciarskie damskie, męskie oraz dziecięce. Będą się one różnić rozmiarówkami, twardościami i oczywiście wzorami. Ze względu na warunki fizyczne kobiet w przeznaczonych dla nich butach występują mniejsze wartości flex niż u mężczyzn. W sporej gamie kolorów na pewno każdy znajdzie coś pasującego stylem do reszty sprzętu.

Gdzie dokonać zakupu?

Mamy możliwość zamówienia butów przez internet lub nabycia ich stacjonarnie w sklepie. Warto wybrać sprawdzoną firmę, która posiada doświadczenie oraz dobre opinie wśród klientów. Taką firmą bez wątpienia jest sklep Dobre Narty, który zgromadził w swojej ofercie wiele produktów znanych marek. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Zjazdowe
Powrót do góry