Filtruj według

Kategorie
Cena
Producenci
Płeć
Rozmiar
Kolor
Filtruj

Narty biegowe

Biegówki czyli narty biegowe

Narty biegowe zostały rozpowszechnione m.in. dzięki naszej mistrzyni olimpijskiej i mistrzyni świata, Justynie Kowalczyk. I słusznie, bo wiążą się z nimi korzyści obcowania z dziką naturą, w spokoju i z dala od zgiełku oraz zatłoczonych stoków. Narciarstwo biegowe może uprawiać każdy. Nie wiąże się ono z koniecznością posiadania takich umiejętności, jakie wymagane są podczas jazdy na nartach. Poza tym jest to bardzo zdrowy, przyjemny sport, który dobrze wpływa na sprawność naszego organizmu.

Filtrowanie produktów »

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Jak wybrać narty biegowe?

Wybierając narty, musisz się zastanowić nad kilkoma kwestiami: na jakim terenie chcesz się poruszać - czy na trasie, czy poza szlakiem (tu dalej: na płaskim terenie, czy z podbiegami)?. Jakim stylem zamierzasz jeździć - klasycznym czy łyżwowym? Zgodnie z przeznaczeniem dobierasz narty śladowe, wyczynowe, rekreacyjne albo back country. Z wyczynowych nart korzystają doświadczone osoby, zwłaszcza te biorące udział w różnych zawodach. Wybór odpowiednich nart musisz więc dodatkowo dopasować do swoich umiejętności.

Narty śladowe na mało wymagający teren

Narty śladowe są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz się przespacerować na mało wymagającym terenie, najlepiej lekko ubitym albo w ogóle na oznaczonych traktach. W rejonie dziewiczym potrzebne Ci będą narty back country, nie zapadające się w puchu śnieżnym. Narty rekreacyjne z kolei nie nadają się niestety do jazdy poza wyznaczonym szlakiem, ale wystarczą Ci, jeśli zależy Ci po prostu na miłym odpoczynku na stoku.

Narty biegowe Rossignol i innych sprawdzonych marek

Najlepsze narty biegowe to znane i sprawdzone marki. Podczas zakupów zwróć więc uwagę na m.in. narty biegowe Fischer, narty biegowe Salomon, czy narty biegowe Rossignol. Producenci często oferują swoje sprzęty w wielu kolorach i wzorach. Wśród wielu opcji znajdziecie więc coś dla siebie - bez względu na to, jakie macie gusta i upodobania. Warto założyć narty i wybrać się na pola i między łąki, aby zażyć czystego powietrza. Możesz być pewien, że w tak sielskim otoczeniu w pełni wypoczniesz i dobrze spędzisz czas. Jeśli wybierasz się na urlop pamiętaj, że dzięki właściwemu, porządnemu sprzętowi może stać się on naprawdę udany.

Narty biegowe
Powrót do góry