Filtruj według

Wyprzedaż kolekcji
Kategorie
Cena
Producenci
Płeć
Długość
Kolor
Filtruj

Biegówki, inaczej narty biegowe

Narty biegowe zostały rozpowszechnione m.in. dzięki naszej mistrzyni olimpijskiej i mistrzyni świata, Justynie Kowalczyk. I słusznie, bo wiążą się z nimi korzyści obcowania z dziką naturą, w spokoju i z dala od zgiełku oraz zatłoczonych stoków. Narciarstwo biegowe może uprawiać każdy. Nie wiąże się ono z koniecznością posiadania takich umiejętności, jakie wymagane są podczas jazdy na nartach. Poza tym jest to bardzo zdrowy, przyjemny sport, który dobrze wpływa na sprawność naszego organizmu.

Filtrowanie produktów »

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Jak wybrać narty biegowe?

Wybierając narty biegowe, musisz się zastanowić nad kilkoma kwestiami: na jakim terenie chcesz się poruszać - na trasie czy poza szlakiem (tu dalej: na płaskim terenie czy z podbiegami)? Jakim stylem zamierzasz jeździć - klasycznym czy łyżwowym? Zgodnie z przeznaczeniem dobierasz narty śladowe, wyczynowe, rekreacyjne albo back country. 

Innym kryterium wyboru jest twardość nart. Zastanawiając się, jaka długość nart biegowych będzie najlepsza dla Ciebie, najlepiej jest dobrać ją głównie do masy ciała użytkownika, ewentualnie też wzrostu. Tak zwana strefa odbicia narty biegowej powinna dotykać ziemi, kiedy stoimy na jednej narcie, ale nie dotykać, gdy stoimy na obu. W przypadku osób o niższym wzroście, które ważą więcej albo osób wysokich, ale stosunkowo lekkich trzeba znaleźć złoty środek, aby korzystanie z nart biegowych było komfortowe. Robiąc zakupy w Dobre Narty, zawsze można liczyć na pomoc jego pracowników.

Liczy się także technika jazdy. W stylu klasycznym narty powinny być mniej więcej 25 do 30 cm dłuższe niż Twój wzrost, natomiast w stylu łyżwowym wybierz narty biegowe 15-20 cm wyższe od Ciebie. Jeśli nie jesteś pewny długości, możesz wybrać krótsze narty biegowe, które będą idealne dla początkujących. 

Na początek zalecane jest kupno nart biegowych z łuską. Jest ona najbardziej uniwersalna w stosunku do panujących warunków, zagwarantuje lepszą przyczepność oraz nie wymaga aż takiej troski o smarowanie jak narty bez tego elementu. Występują też narty biegowe z foką - moherowymi pasami wykorzystywanymi też w skiturach.

Narty biegowe - rodzaje

Warto przyjrzeć się bliżej poszczególnym rodzajom nart biegowych, żeby zdecydować, jakie najlepiej wybrać dla siebie. 

Narty śladowe są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz się przespacerować po mało wymagającym terenie. Najlepiej sprawdzą się na lekko ubitym śniegu albo na specjalnych trasach dla nart biegowych. W rejonie dziewiczym potrzebne Ci będą narty back country, nie zapadające się w puchu śnieżnym. Narty rekreacyjne z kolei nie nadają się niestety do jazdy poza wyznaczonym szlakiem, ale wystarczą Ci, jeśli zależy Ci po prostu na miłym odpoczynku na stoku. Z wyczynowych nart korzystają doświadczone osoby, zwłaszcza te biorące udział w różnych zawodach. Dobór nart biegowych musisz więc dodatkowo dopasować do swoich umiejętności.

Narty biegowe Rossignol i innych sprawdzonych marek

Najlepsze narty biegowe to znane i sprawdzone marki. Podczas zakupów zwróć więc uwagę na m.in. narty biegowe Fischer, narty biegowe Salomon, czy narty biegowe Rossignol. Producenci często oferują swoje sprzęty w różnych kolorach i wzorach. Wśród wielu opcji znajdziesz więc z pewnością coś w sam raz dla siebie - bez względu na to, jakie masz upodobania. Warto założyć narty i wybrać się na pola i między łąki, aby pooddychać czystym powietrzem i było spędzić czas w sielskim otoczeniu. Jeśli wybierasz się na urlop pamiętaj, że dzięki porządnemu sprzętowi może stać się on naprawdę udany.

W naszym sklepie DobreNarty.pl, jak nazwa wskazuje, oferujemy wyłącznie dobre narty biegowe. Sprawdź, a w razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z naszymi doradcami. Pomogą Ci wybrać sprzęt na miarę Twoich potrzeb, oczekiwań i budżetu, jakim dysponujesz.

Narty biegowe
Powrót do góry