Filtruj według
Wyprzedaż kolekcji
więcej... mniej
Nowa kolekcja
więcej... mniej
Cena
499 1620
Płeć
więcej... mniej
Producenci
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Flex
więcej... mniej
Szerokość buta
więcej... mniej
Filtruj

Buty narciarskie damskie

Wygodne buty narciarskie damskie

Buty narciarskie damskie to niezwykle istotny element wyposażenia każdej miłośniczki narciarstwa - niezależnie od tego czy zjazdowego, skiturowego czy biegowego. Wielu uznanych producentów, takich jak Dalbello, Atomic, Fischer czy Head posiada w swojej ofercie buty narciarskie stworzone specjalnie z myślą o kobietach. Dzięki temu nie ma już potrzeby, żeby kobiety nadal musiały wybierać jedynie spośród modeli uniwersalnych i unisex.

Filtrowanie produktów »

Jest 50 produktów.

Pokazano 1-24 z 50 pozycji
Pokazano 1-24 z 50 pozycji

Buty narciarskie damskie na co zwrócić uwagę

Nowoczesne damskie buty narciarskie są w pełni dostosowane do potrzeb aktywnych kobiet. Występują w szerokiej palecie wzorów, kolorów oraz rozmiarów wkładki wewnętrznej - od 22,5 do 27,5 cala. Damska stopa ma z natury delikatną budowę i charakteryzuje się nieco innym rozmieszczeniem mięśni niż w przypadku mężczyzn. Dla komfortowej jazdy niezbędne są buty narciarskie o krótszej cholewce, ponieważ u kobiet mięsień łydki umieszczony jest nieco niżej. Nieprawidłowo dobrana cholewka będzie uwierać i stwarzać ryzyko powstania urazy w momencie upadku. Buty narciarskie damskie różnią się także konstrukcją tylnej części buta, która ze względu na budowę stopy musi być dostatecznie wąska, aby komfortowo podtrzymywać piętę.

Najlepsze buty narciarskie damskie w ofercie!

Producenci damskiego obuwia narciarskiego zwracają uwagę na wiele pomniejszych uwarunkowań i niuansów budowy kobiecych nóg, aby jak najlepiej dostosować do ich potrzeb sprzęt. Ze względu na te uwarunkowania, kobiety w czasie jazdy odchylają się nieco w tył. Dla zneutralizowania tego efektu, damskie buty narciarskie posiadają w tylnej części cholewki nieduże podwyższenia, dzięki którym narta przesuwa się delikatnie do przodu. Bardzo istotne w przypadku kobiecej stopy, jest także zapewnienie odpowiednich elementów ocieplenia. Dodatkowe warstwy izolacyjne ochraniają stopę przed utratą ciepła oraz tym samym zapewniają większy komfort i wielogodzinną rozrywkę na stoku. Jak w przypadku każdego obuwia narciarskiego, niezwykle ważne jest aby było ono prawidłowo dobrane pod kątem rozmiaru i flexu. Najsztywniejsze modele polecane są dla profesjonalistów. 

Damskie
Powrót do góry