Filtruj według

Wyprzedaż kolekcji
Cena
Producenci
Rozmiar
Płeć
Kolor
Flex /sztywność/ buta
Szerokość buta
Filtruj

Buty narciarskie damskie

Wygodne buty narciarskie damskie

Buty narciarskie damskie to niezwykle istotny element wyposażenia każdej miłośniczki narciarstwa - niezależnie od tego czy zjazdowego, skiturowego czy biegowego. Wielu uznanych producentów, takich jak Dalbello, Atomic, Fischer czy Head posiada w swojej ofercie buty narciarskie stworzone specjalnie z myślą o kobietach. Dzięki temu nie ma już potrzeby, żeby kobiety nadal musiały wybierać jedynie spośród modeli uniwersalnych i unisex.

Filtrowanie produktów »

Jest 39 produktów.

Pokazano 1-24 z 39 pozycji
Pokazano 1-24 z 39 pozycji

Buty narciarskie damskie na co zwrócić uwagę

Nowoczesne damskie buty narciarskie są w pełni dostosowane do potrzeb aktywnych kobiet. Występują w szerokiej palecie wzorów, kolorów oraz rozmiarów wkładki wewnętrznej - od 22,5 do 27,5 cala. Damska stopa ma z natury delikatną budowę i charakteryzuje się nieco innym rozmieszczeniem mięśni niż w przypadku mężczyzn. Dla komfortowej jazdy niezbędne są buty narciarskie o krótszej cholewce, ponieważ u kobiet mięsień łydki umieszczony jest nieco niżej. Nieprawidłowo dobrana cholewka będzie uwierać i stwarzać ryzyko powstania urazy w momencie upadku. Buty narciarskie damskie różnią się także konstrukcją tylnej części buta, która ze względu na budowę stopy musi być dostatecznie wąska, aby komfortowo podtrzymywać piętę.

Najlepsze buty narciarskie damskie w ofercie!

Producenci damskiego obuwia narciarskiego zwracają uwagę na wiele pomniejszych uwarunkowań i niuansów budowy kobiecych nóg, aby jak najlepiej dostosować do ich potrzeb sprzęt. Ze względu na te uwarunkowania, kobiety w czasie jazdy odchylają się nieco w tył. Dla zneutralizowania tego efektu, damskie buty narciarskie posiadają w tylnej części cholewki nieduże podwyższenia, dzięki którym narta przesuwa się delikatnie do przodu. Bardzo istotne w przypadku kobiecej stopy, jest także zapewnienie odpowiednich elementów ocieplenia. Dodatkowe warstwy izolacyjne ochraniają stopę przed utratą ciepła oraz tym samym zapewniają większy komfort i wielogodzinną rozrywkę na stoku. Jak w przypadku każdego obuwia narciarskiego, niezwykle ważne jest aby było ono prawidłowo dobrane pod kątem rozmiaru i flexu. Najsztywniejsze modele polecane są dla profesjonalistów. 

Damskie
Powrót do góry