Filtruj według

Kategorie
Cena
Producenci
Długość (cm)
więcej... mniej
Płeć
Kolor
Promień skrętu
[m] [m]
Filtruj

Jesteś na kupnie nart, ale nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy na nowy sprzęt? Sprawdź ofertę nart używanych w przystępnych cenach!

Na początku, gdy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z narciarstwem, nie potrzebujemy od razu najnowszego sprzętu z górnej półki. Zwłaszcza dotyczy to osób, które nie miały wcześniej styczności z tym sportem i dopiero będą go poznawać. Dlatego podczas pierwszej próby najlepiej skorzystać z wypożyczalni, aby się przekonać, czy w ogóle podoba nam się ten sport. Jeżeli nie, to w naszej kieszeni zostaną pieniądze, które przeznaczylibyśmy na zakup nart. W przypadku, kiedy podejmiemy decyzję, że chcemy spędzać czas na uprawianiu narciarstwa, ale nie chcemy wydawać za dużo pieniędzy, warto zainteresować się zakupem używanego sprzętu.

Filtrowanie produktów »

Jest 29 produktów.

Pokazano 1-24 z 29 pozycji
Pokazano 1-24 z 29 pozycji

Skąd się biorą narty używane?

Jak sama nazwa mówi, z nart używanych ktoś już kiedyś korzystał. Jest ich dosyć sporo na rynku z kilku powodów. Pierwszym z nich są narciarze, którzy wymieniają sprzęt na nowy, a stary odsprzedają. W niektórych sklepach, takich jak na przykład Dobre Narty, można zostawić stary sprzęt, a kupić nowy, uzyskując zniżkę zależną od przyniesionego sprzętu. Drugim miejscem, z którego sprzedawcy czerpią używany sprzęt sportowy, są wypożyczalnie. W większości tych miejsc wymienia się sprzęt co sezon. Narty, które zostają zastąpione, są sprzedawane na wyprzedażach. Wśród ofert nart używanych znaleźć można także narty potestowe, które były wykorzystywane przez klientów zainteresowanych zakupem danego modelu.

Czy warto kupić używane narty?

Zadając to pytanie, musimy zapytać samych siebie, czego oczekujemy. Używane narty nie będą fabrycznie zapakowane i mogą posiadać ślady użytkowania. Niektóre z nich mogą być tylko kosmetyczne, a inne mechaniczne. Różnić się będą także zdecydowanie ceną. Narty używane będą dużo tańsze niż ich nowe odpowiedniki. Większość z nich przed rozpoczęciem jazdy może wymagać oddania do odpowiedniego serwisu, zajmującego się sprzętem zimowym. Jeżeli nie przeszkadzają nam wyżej wymienione cechy, a chcemy oszczędzić trochę pieniędzy, to niewątpliwie warto zainteresować się kupnem używanych nart.

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych nart?

Zakup używanych nart różni się od zakupu nowych. Nabywając nieużywany sprzęt, po prostu wchodzimy do sklepu, wybieramy model, rozmiar i udajemy się do kasy. Nie musimy sprawdzać, czy narty mają jakieś uszkodzenia albo wady. Inaczej ma się sytuacja podczas zakupu nart używanych, gdzie przed zakupem należy nieco bardziej zaangażować się w to, by wybrać dobre narty, które posłużą nam jeszcze przez kilka sezonów. Obowiązkowo trzeba zwrócić uwagę na jakość ślizgu, w jakim jest stanie. Małe rysy są akceptowalne, natomiast w przypadku większych ubytków należy sobie odpuścić zakup. Kolejnym elementem, który znacząco wpływa na jazdę, są krawędzie. Trzeba zobaczyć, czy nie posiadają żadnych uszkodzeń oraz jaką mają grubość (może być ona różna ze względu na ostrzenie). Następnym elementem, który jest niezbędny do jazdy, a więc trzeba mu się uważnie przyjrzeć, są wiązania. Aby dokonać jak najlepszego wyboru, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy się dobrze zapinają, czy dobrze trzymają but i czy nie wypną się same podczas jazdy?

Oczywiście w dobrym sklepie oferującym narty używane, takim jak nasz, pracownicy podpowiedzą, które modele są szczególnie warte uwagi, co zrobić z ewentualnymi usterkami i doradzą, jaki sprzęt będzie odznaczał się najlepszym stosunkiem jakości do ceny.

Gdzie kupić używane narty?

Narty używane można kupić w wielu miejscach, takich jak serwisy ogłoszeniowe, giełdy czy sklepy stacjonarne i internetowe. Jednak dokonując zakupu sprzętu używanego, odradza się korzystania z internetu, gdyż nie możemy fizycznie obejrzeć produktu. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych sklepów, takich jak Dobre Narty. W naszej ofercie znaleźć można zarówno nowe, jak i używane, tanie i droższe narty. Dostępne są różne rodzaje nart używanych: od biegowych, przez skiturowe, po zjazdowe. W magazynie, oprócz sprzętu dla dorosłych, znaleźć można także używane narty dla dzieci.

Narty używane
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami
close

Skontaktuj się z nami