Filtruj według

Kategorie
Cena
Producenci
Płeć
Długość
Kolor
Promień skrętu
[m] [m]
Filtruj

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem, ale nie masz sprzętu? Sprawdź szeroką ofertę nart zjazdowych w naszym sklepie.

Narciarstwo zjazdowe z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Na stokach zauważamy coraz więcej ludzi próbujących swoich sił na nartach. Aby uprawiać ten sport, podstawą jest wyposażenie się w narty oraz odpowiednią odzież. Podejmując pierwsze próby, można skorzystać ze sprzętu z wypożyczalni. Jeżeli spodoba nam się ta zimowa dyscyplina, warto kupić swoje własne narty, na których będziemy rozwijać dalsze umiejętności.

Filtrowanie produktów »

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji
Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Styl jazdy

Każdy jest inny i każdy lubi coś innego. Tak samo jest w przypadku jazdy na nartach, a konkretniej stylu jazdy. W naszym kraju najpopularniejsza jest jazda po specjalnie przygotowanych stokach wyposażonych w wyciągi krzesełkowe. Coraz częściej możemy spotkać snowparki przeznaczone dla narciarzy i snowboardzistów, którzy szukając dodatkowej adrenaliny, mogą wykonywać różne ewolucje. Niestety nadal rzadko dostępne są tereny z wyciągami do uprawiania freeride, czyli jazdy w naturalnych warunkach bez ingerencji człowieka. Podobnie jak w innych dyscyplinach, w narciarstwie zjazdowym organizowanych jest wiele zawodów, w których dostępnych jest wiele kategorii startowych. W takich konkurencjach mogą startować zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Rodzaje nart

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów nart carvingowych, do uprawiania różnych stylów narciarstwa. Najczęściej spotykanymi są narty allround, które stworzone są do jazdy na przygotowanych stokach. Ich nieco sztywniejszym typem są narty race. Zazwyczaj większość osób uprawiających ten sport zaczynała właśnie od jazdy na nich. Kolejnym typem są narty freeride, które już ze względu na wygląd łatwo rozpoznać. Są one długie i szerokie, ponieważ służą do jazdy poza trasami, w głębokim śniegu, a ich budowa zapobiega zapadaniu się. Jeżeli nie możemy się zdecydować między nimi, jest z tego wyjście. Warto zainteresować się nartami allmountain, które nadają się dobrze zarówno na jazdę po stokach, jak i poza nimi. Chcąc spróbować swoich sił w snowparku, należy się wyposażyć w narty freestyle, które ze względu na swoją budowę umożliwiają łatwą jazdę w obu kierunkach oraz ułatwiają wykonywanie różnych ewolucji.

Wyróżniamy jeszcze konsumenckie narty typu race, które posiadają podobne technologie (np. rdzeń i typ konstrukcji) z nartami zawodniczymi, ale dostępne są w wielu różnych rozmiarach. I wreszcie narty wyczynowe - dla zawodników, których długość i promień skrętu zależna jest od dyscypliny i określana jest przez Fis.

Jak dobrać narty zjazdowe?

Aby jazda na nartach była komfortowa i łatwa do nauki, narty muszą być odpowiednio dobrane. Oprócz typu nart bardzo ważna jest ich odpowiednia długość, dopasowywana indywidualnie dla każdego narciarza. Wybierając narty zjazdowe, należy wziąć pod uwagę cztery ważne czynniki:

  • wzrost i masę ciała użytkownika,
  • preferencje narciarza,
  • poziom zaawansowania,
  • promień skrętu.

Popularne narty allround posiadają promień skrętu w zakresie ok. 11-17 m, dlatego jeżeli klient preferuje krótkie skręty, to wybierze nartę o promieniu ok. 11-13 m - chce bowiem, aby były jak najbardziej zwrotne i łatwe w manewrowaniu.

Jeżeli klient woli szybszą jazdę, to polecamy narty o promieniu ok. 14-17 m - im dłuższy promień, tym dłuższa narta, ponieważ długa narta jest stabilna przy dużej prędkości.

Krótsze narty zalecane są dla początkujących jako łatwiejsze do prowadzenia.

Gdzie kupić narty zjazdowe?

Planując zakup nart zjazdowych, warto wybrać się do renomowanego sklepu, w którym pracuje wykwalifikowany personel. W razie wątpliwości obsługa powinna nam zawsze doradzić i pomóc w wyborze najlepszego dla nas sprzętu. Takim sklepem są Dobre Narty, które oprócz świetnej obsługi zapewniają duży wybór produktów. W ofercie znajdują się narty damskie, męskie i dziecięce, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy.

Narty zjazdowe
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami
close

Skontaktuj się z nami