Filtruj według

Kategorie
Płeć
Producenci
Cena
Kolor
Filtruj

Skompletuj swój sprzęt do jazdy na desce w profesjonalnym sklepie. Skorzystaj z porad naszych konsultantów i wybierz produkty znanych i cenionych marek.

Snowboard to aktualnie jeden z najpopularniejszych sportów zimowych. Jest również sportem olimpijskim i dzieli się na konkurencje, takie jak: slalom, slalom podwójny, slopestyle, half-pipe, big air, boardercross, styl Alpejski, Freeride, Freestyle, Jibbing i Snowcross. 

Filtrowanie produktów »

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Skąd wziął się snowboarding?

Historia snowboardingu sięga aż 1963 roku, kiedy to Amerykanin Sherman Poppen wpadł na pomysł nowej zabawki dla swojego dziecka jako prezent z okazji Bożego Narodzenia. Połączył on ze sobą dwie narty i obwiązał je sznurkiem jednocześnie, tworząc późniejszego snurfera (z angielskiego „snow and surf”), czyli prototyp dzisiejszej deski snowboardowej. Do niemałej popularyzacji snowboardingu przyczynił się również Jake Burton Carpenter, który w 1968 roku otrzymał owego snurfera. Postanowił on nieco ulepszyć deskę i przymocować do niej ruchome pętle na stopy, co umożliwiało znacząco dłuższy zjazd.

Czy snowboard jest dla każdego?

Snowboard jest bardzo popularny zarówno wśród młodych ludzi, jak i tych starszych. Jest to sport, który może uprawiać każdy - nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, płciowych czy fizycznych. Już od najmłodszych lat można zacząć naukę jazdy na desce, co jest wręcz wskazane ze względu na dużo szybsze tempo uczenia się nowych umiejętności przez dzieci oraz brak strachu przed upadkami, co może być znaczącym problemem u początkujących snowboardzistów. Na początku swojej przygody ze snowboardingiem warto wykupić lekcje z instruktorem. Dzięki temu nie wyrobimy sobie złych nawyków podczas jazdy, które w przyszłości bardzo trudno skorygować i dużo szybciej nauczymy się prawidłowej techniki.

Style jazdy na snowboardzie

Do najpopularniejszych stylów jazdy na snowboardzie należą:

  • freeride - czyli jazda poza wyznaczonymi trasami na stoku;
  • freestyle - jest to wykonywanie efektownych trików i ewolucji z wykorzystaniem skoczni, ramp czy boksów, również wykonuje się triki podczas swobodnej jazdy na stoku;
  • styl alpejski - polega na jak najszybszym pokonaniu trasy wyznaczonej przez tyczki na przygotowanym stoku;
  • snowcross - jazda na torze z przeszkodami.

Dla każdego stylu jazdy dobierane są deski o różnych wymiarach i specyfikacjach. Na przykład deski do freestyle będą dużo bardziej miękkie, tak aby freestylowcowi było łatwiej wykonywać różnorakie kombinacje na desce, natomiast najtwardsze deski przeznaczone są do osiągania dużych prędkości, co jest znaczące w stylu alpejskim.

Co jest potrzebne, by zacząć swoją przygodę ze snowboardingiem?

Do uprawiania snowboardingu potrzebne są przede wszystkim: 

Ze względów bezpieczeństwa zalecane są również kask, gogle oraz specjalny kombinezon i rękawice, które będą w stanie utrzymywać ciepłotę naszego ciała i chronić przed zimnem. Oczywiście deski snowboardowe nie są uniwersalne i należy dobrać je pod swoją wysokość i masę ciała. Dla przykładu, osoba ważąca 50 kg będzie miała krótszą deskę od osoby ważącej 100 kg. Na początek przygody ze snowboardem zalecane są deski miękkie, ze względu na większe „wybaczanie błędów technicznych” podczas nauki. Zarówno deski snowboardowe damskie, jak i deski snowboardowe męskie, wraz z całym potrzebnym wyposażeniem i ubiorem, można znaleźć w naszych sklepach w Krakowie i Modlnicy lub zamówić na naszej stronie internetowej dobrenarty.pl.

Sprzęt snowboardowy
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami
close

Skontaktuj się z nami