Filtruj według

Wyprzedaż kolekcji
Kategorie
Płeć
Producenci
Cena
Rozmiar
Kolor
Flex /sztywność/ buta
Filtruj

Dobrze dobrana deska snowboardowa zapewni niesamowite doznania na stoku. Sprawdź naszą ofertę i zamów deskę dla siebie!

Wśród sportowców panuje duże zróżnicowanie, jeśli chodzi o preferencje dotyczące jakości i rodzaju sprzętu, który wykorzystują do treningów - nie inaczej jest w przypadku osób trenujących snowboard. To dyscyplina charakteryzująca się wieloma niuansami, a do jej uprawiania i poszerzania swoich umiejętności potrzebne są odpowiedniej jakości deski snowboardowe oraz solidne wiązania. 

Filtrowanie produktów »

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji
Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Polecane przez nas deski wykonywane są z niezwykle trwałych materiałów, zapewniając zainteresowanym pełną przyczepność do podłoża oraz bezpieczeństwo, nawet na trudnych stokach. Oczywiście na samym początku zawodnik musi podjąć decyzję, jaka odmiana snowboardingu najbardziej go pociąga, a więc czy ma to być all mountain, free ride, a może freestyle. Do każdej odmiany sportu potrzebna jest nieco inna deska.

Jak dobrać deski snowboardowe?

Deska snowboardową wybiera się, biorąc pod uwagę jej długość oraz kształt. 

Jaka długość deski snowboardowej będzie dla nas odpowiednia? Nie może być ona ani zbyt długa, ani za krótka. Poza tym musi posiadać odpowiednią szerokość, co jest ważne szczególnie przy skrętach i wykonywaniu różnorodnych ewolucji (w powietrzu). Odpowiedni sprzęt pozwala zainteresowanym na regularną poprawę własnych umiejętności, co zapewnia sportowcom należytą satysfakcję z treningów. Nie należy zapominać o tym, że komfort psychiczny na stoku również jest bardzo ważny dla czerpania z rozrywki jak najwięcej przyjemności.

Równie ważny jak długość deski jest jej kształt. Ze względu na ten parametr wyróżniamy dwa rodzaje desek snowboardowych:

  • Twintip - deski symetryczne. Przód i tył deski są takiej samej długości, a środek ciężkości rozłożony jest centralnie. Są dobre dla początkujących oraz dla freestylowców (wiązania na kaczkę).
  • Directional - deski kierunkowe, niesymetryczne. Środek ciężkości jest przesunięty w tył (setback). Ten kształt stosowany jest głównie w deskach freeride'owych i allmountain (wiązania ustawiono kierunkowo z preferencją jednej nogi).

Deski snowboardowe dla zaawansowanych

Profesjonalne deski snowboardowe pozwolą sportowcom przejąć kontrolę nad swoimi poczynaniami na stoku - nawet na najtrudniejszych trasach. Zdecydowanie nie warto oszczędzać na podobnych elementach wyposażenia, ponieważ podobnie jak liczą się dobre narty, tak samo ważna jest stabilna deska, wykonana z najlepszych materiałów. Na samym początku warto wypożyczyć deskę na stoku, tak aby wybrać dla siebie model, który będzie sprawdzał się najlepiej w każdych warunkach. Dzięki temu późniejszy wybór deski nie będzie niczym trudnym. Dobra deska snowboardowa powinna być funkcjonalna, solidna i przede wszystkim bezpieczna. Tymi kryteriami należy się kierować przy jej ostatecznym wyborze. 

Idealnie dopasowana deska snowboardowa

W zależności od wymagań istnieją różne rodzaje desek snowboardowych. Można nie tylko wybrać między poszczególnymi modelami, ale także kierować się sposobem przeznaczenia lub kolorem. W niektórych sytuacjach lepszym wyborem są twarde deski snowboardowe, które jednak przeznaczone są dla bardziej zaawansowanych użytkowników.  

Snowboardy charakteryzują się innowacyjną konstrukcją oraz niepowtarzalnym wyglądem. Grafiki naniesione na powierzchnię desek prezentują się nowocześnie i zwracają na siebie uwagę, dzięki czemu każda osoba może dopasować wygląd deski do swojego stylu i poczucia estetyki. Deski snowboardowe często dzielone są na męskie oraz damskie. 

Dostępne w naszym sklepie deski charakteryzują się również zastosowaniem nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań, które nie tylko ułatwią rozpoczęcie nauki początkującym, ale także dobrze przysłużą się profesjonalnym sportowcom, poszukującym najwyższej precyzji w czasie wykonywania manewrów. W DobreNarty.pl możesz znaleźć polecane deski snowboardowe. W ofercie sklepu są przykładowo deski snowboardowe takich marek jak Bataleon i Head. 

Deski snowboardowe
Powrót do góry