Filtruj według

Płeć
Producenci
Cena
Rozmiar
Kolor
Filtruj

Czekany

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z turystyką zimową, czy jesteś już jej zaawansowanym uczestnikiem, powinieneś zadbać o kompletne wyposażenie turystyczne. Jego istotną częścią jest bez wątpienia czekan. 

Filtrowanie produktów »

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Zanim jednak zdecydujesz się na jego zakup, powinieneś określić, jakie wyprawy najczęściej królują w Twoich turystycznych planach. Od tego bowiem zależy, czy lepiej sprawdzi się u Ciebie czekan wspinaczkowy, czy czekan turystyczny.

Czekany wspinaczkowe i turystyczne

Czekan turystyczny to dobre rozwiązanie nie tylko podczas wędrówek w górach zimą, ale również latem. Pomoże Ci on utrzymać równowagę na stromych zboczach i ułatwi podejście. Za jego pomocą wykujesz stopnie w lodzie lub stworzysz punkt stanowiska asekuracyjnego.

W celach turystycznych najlepiej sprawdzą się czekany z lekko wygiętym styliskiem. Dzięki temu bez problemu utrzymasz go za głowicę i z powodzeniem wykorzystasz go podczas trawersów i na średnio stromym terenie.

Czekan wspinaczkowy charakteryzuje się znacznie agresywniejszym wygięciem, ponieważ najczęściej podczas wspinaczki użytkownik trzyma go za rękojeść umieszczoną w dolnej części styliska.

Czekany w DobreNarty.pl

W ofercie naszego sklepu znajdziesz czekany producentów, którzy od lat zajmują się produkcją sprzętu alpinistycznego i narciarskiego. Do Twojej dyspozycji oddajemy, między innymi:

• czekany Camp,

• czekany Grivel.

Każdy z modeli wykonany został z najwyższą starannością. Stalowe ostrze i aluminiowy trzon sprawdzą się praktycznie w każdych warunkach, zapewniając Ci maksymalne wsparcie i poczucie bezpieczeństwa podczas każdej wędrówki po górach. Ponadto wiele spośród oferowanych przez nas czekanów posiada dodatkowe elementy jak smycz z gumową osłonką czy pętla na nadgarstek, które zwiększają funkcjonalność wybranych modeli.

Niezależnie od tego, czy praktykujesz wspinaczkę po lodowcu, czy wybierasz się na długi marsz po łagodnych wzniesieniach, pamiętaj o tym, by pod ręką zawsze mieć odpowiednio dobrany czekan. Sprawdź już dziś ofertę DobreNarty.pl!

Czekany
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami
close

Skontaktuj się z nami