Filtruj według

Kategorie
Cena
Producenci
Płeć
Długość
Kolor
Filtruj

Kochasz zimowe wędrówki górskie oraz narciarstwo i chcesz połączyć obie aktywności? Sprawdź naszą ofertę nart skiturowych!

Narciarstwo skiturowe powstało z myślą o osobach, które uwielbiają chodzić po górach, a także z nich zjeżdżać. Jednak chodzenie po górach w zimie z nartami na plecach mija się z celem. Nie dość, że ciężko bez odpowiedniego sprzętu przebijać się przez śnieg, nie widać szlaków, to noszenie jeszcze nart nie ułatwia niczego. Dlatego właśnie powstały narty skiturowe, które umożliwiają nam obie te aktywności.

Filtrowanie produktów »

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Co to są narty skiturowe?

Narty skiturowe umożliwiają wychodzenie w góry, a następnie zjazd na nich w dół. Aby to było możliwe, ich budowa dosyć znacząco różni się od standardowych nart zjazdowych czy nart biegowychNarty skiturowe są szerokie oraz długie - po to, aby nie zapadały się w śniegu. Większość nart jest przeznaczonych do zjeżdżania - narty skiturowe także mają taką funkcję, dlatego, aby dało się podróżować pod górę, potrzebne są foki. Zakłada się je na ślizgi i, dzięki swojej budowie, zapobiegają ześlizgiwaniu się nart w tył, jednocześnie umożliwiając poruszanie się do przodu.

Narty biegowe a skiturowe

Narty biegowe i skiturowe są podobne do siebie ze względu na funkcję związaną z możliwością „chodzenia”. W obu przypadkach wiązania umożliwiają oderwanie pięty od narty w celu wykonania ruchu do przodu. Jednak więcej można znaleźć różnic niż podobieństw. Nie da się ich pomylić ze sobą ze względów wizualnych, ponieważ biegówki są bardzo cienkie, natomiast skitury szerokie. Dodatkowo na nartach biegowych ciężko się zjeżdża, nawet na przygotowanych trasach, a jazda poza trasami w głębokim śniegu jest w zasadzie niemożliwa, w przeciwieństwie do nart skiturowych, które właśnie do tego zostały przystosowane.

Jak dobrać narty skiturowe?

Narty skiturowe, podobnie jak wszystkie inne narty, dobiera się ze względu na kilka czynników, między innymi wzrost i styl jazdy. Wśród osób uprawiających skitury możemy znaleźć miłośników szybkiego podchodzenia i jeszcze szybszych zjazdów. Kolejnej grupie nie zależy tak bardzo na prędkości, jak na czerpaniu przyjemności z wyznaczania swoich własnych tras, z daleka od przygotowanych stoków. Dlatego też skitury można spotkać w wielu różnych konfiguracjach. 

Są takie, które zaprojektowano z myślą o skialpinistach i tych, którzy chcą jak najszybciej być na szczycie, a także takie opracowane specjalnie dla freeriderów, którzy nie chcą być uwiązani przez wyciąg. Ci pierwsi wybierają lekki sprzęt, który najczęściej jest wąski i ma płytszy rocker, natomiast drudzy potrzebują nart swojego wzrostu lub wyższych, zależnie od tego, jak głęboki występuje rocker w nartach. Warto pamiętać, że osoba lekka nie powinna mieć za długich nart, a osoba ciężka - za krótkich, ponieważ wtedy gięcia (rocker i camber) nie spełniają swoich funkcji w 100%. W sklepach znaleźć możemy narty skiturowe freeride, race oraz tour. Różnić się one będą długością, szerokością oraz ogólnym przeznaczeniem do stylu jazdy.

Gdzie kupić narty skiturowe?

W narty skiturowe najlepiej zaopatrzyć się w sklepie, który sprzedaje sprzęt do sportów zimowych, takim jak na przykład Dobre Narty. Bogata oferta nart skiturowych, zarówno nowych, jak i używanych, sprawi, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nie posiadając żadnego sprzętu, warto skierować swoją uwagę na zestawy skiturowe. Oprócz samych nart zawierają one także wiązania oraz, niezbędne do podchodzenia pod górę, foki. W sklepie znajdziemy sprzęt dla początkujących, a także dla zaawansowanych narciarzy. Oprócz nart skiturowych damskich i męskich znaleźć można także sprzęt dostosowany dla dzieci.

Narty skiturowe
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami
close

Skontaktuj się z nami