Filtruj według

Wyprzedaż kolekcji
Płeć
Producenci
Cena
Rozmiar
Kolor
Flex /sztywność/ buta
Filtruj

Wiązania snowboardowe

Sprawdzone wiązania do deski snowboardowej

Zakup deski snowboardowej to marzenie wielu różnych osób, głównie tych, które na co dzień lubią uprawiać sport i często wyjeżdżają w góry, aby odkrywać tamtejsze stoki. Deska to nie jedyny sprzęt, na który trzeba postawić, aby w pełni rozwijać swoje umiejętności. Nie można zapominać również o profesjonalnych wiązaniach snowboardowych, dzięki którym osoba na desce będzie mogła zadbać o swoje bezpieczeństwo i pełną kontrolę wykonywanych ruchów. Wiązania snowboardowe powinny być stabilne, wzmocnione oraz wykonane z solidnych materiałów. Takie właśnie kupują zarówno profesjonaliści, jak i osoby początkujące. Do wiązań przypina się buty narciarskie, dlatego muszą posiadać odpowiednie rozmiary oraz kształty, aby całość tworzyła solidną konstrukcję. Przednia część wiązania odpowiedzialna jest za przytrzymywanie czubka buta narciarskiego, natomiast tylna wiążę piętę do deski.

Filtrowanie produktów »

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji
Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Wiązania do snowboardu nie należą może do najtańszych, jednak nigdy nie powinno się na nich oszczędzać, jeśli sportowiec ma się czuć na stoku pewnie oraz bezpiecznie. Wiązania posiadają w sobie specjalistyczne mechanizmy bezpieczeństwa, które działają w momencie zagrożenia zdrowia lub życia zawodnika, m.in. przy zbyt dużej sile nacisku. Wtedy but narciarski jest automatycznie odczepiany od wiązania, a sportowiec nie zrobi sobie żadnej krzywdy, mogąc zadbać o własne zdrowie. Niektóre wiązania do deski snowboardowej skonstruowane są w taki sposób, aby całkowicie zablokować but znajdujący się w wiązaniu, a inne pozwalają na nieznaczne uniesienie pięty, wszystko zależy od tego, w jakiej konkretnie konkurencji startuje dana osoba. Pod tym kątem powinno się wybierać ostateczną wersję wiązania, chociaż najlepiej skonsultować to z jakimś doświadczonym profesjonalistą, który świetnie się na tym zna i będzie w stanie pomóc mniej zorientowanym osobom.

Mechanizmy bezpieczeństwa, które są zawarte we wiązaniach wykorzystują działanie sprężynowe. Przy odpowiedniej sile nacisku sprężyna sprawia, iż but uwalnia się z wiązania i noga zawodnika nie jest w żaden sposób zablokowana, dzięki czemu można się uchronić przed wieloma poważnymi kontuzjami. To niezwykle istotne, ponieważ upadki przy naprawdę dużych prędkościach potrafią być bardzo niebezpieczne, dlatego profesjonalnie działające wiązania do deski snowboardowej są podstawą sukcesu. Wiązania można bezproblemowo serwisować, chociaż osoby jeżdżące na snowboardzie powinny je co jakiś czas wymieniać na nowe, tak aby nie dochodziło w nich do żadnych usterek technicznych. Bezpieczeństwo na stoku zawsze należy stawiać na pierwszym miejscu.

Wiązania snowboardowe
Powrót do góry