Filtruj według

Płeć
Producenci
Cena
Rozmiar
Kolor
Filtruj

Buty snowboardowe damskie

Obuwie snowboardowe damskie

Buty snowboardowe to niezbędny element wyposażenia każdego wielbiciela szaleństw na desce. Dobrze dobrane buty zapewnią komfort i bezpieczeństwo jazdy. Damskie buty snowboardowe są tak skonstruowane, by idealnie dopasować się do kobiecej anatomii. Buty snowboardowe zazwyczaj są na nodze przez cały dzień, dlatego warto poświęcić trochę uwagi i znaleźć idealne dla siebie. W naszej ofercie znajduje się wiele wariantów od uznanych producentów z wieloletnim doświadczeniem na rynku.

Filtrowanie produktów »

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji
Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Damskie obuwie snowboardowe powinno być lekkie, termoizolacyjne, wodoszczelne i mieć antypoślizgową podeszwę. Jednocześnie powinno zapewniać odpowiednią swobodę ruchów. Co ważne większość wkładek butów snowboardowych dopasowuje się do nogi właściciela, dlatego nie powinno się kupować butów używanych. Tylko nowe odpowiednio dobrane do właściciela i planowanego rodzaju jazdy będą spełniać swoją funkcję. Producenci projektując damskie obuwie snowboardowe, wzięli pod uwagę cechy anatomiczne damskiej stopy tj. węższa pięta czy wyższe śródstopie. Buty snowboardowe zbudowane są z części zewnętrznej i wewnętrznej. Wewnętrzną wkładkę powinno być łatwo wyjąć, w celu wysuszenia. Ta część buta odpowiada za stabilizację kostki i pięty, powinna być bardzo dobrze dopasowana i mieć niezależny system wiązania lub zapinania. Wkładka wewnętrzna odpowiada też za komfort cieplny stopy. But zewnętrzny musi być nieprzemakalny z antypoślizgową podeszwą. Powinien być idealnie dopasowany i odpowiednio zapięty czy zawiązany okalać dokładnie nogę.

Część zewnętrzna różni się poziomami twardości. Damskie obuwie snowboardowe cechuje zazwyczaj niski i średni stopień twardości. Im twardsze buty, tym lepsze panowanie nad deską, jednak stopień twardości powinien być dopasowany do umiejętności i rodzaju jazdy. Buty z wyższym stopniem twardości są przeznaczone dla zaawansowanych snowboardzistek, ceniących szybką jazdę. Twardsze buty lepiej chronią nogi przed urazami, ale jednocześnie są mniej wygodne, chodzenie w nich jest dość trudne. Damskie buty snowboardowe o niższych stopniach twardości doskonale sprawdzą się do uprawiania freestyle’u i swobodnej jazdy po stoku. Dają dobrą stabilność, a jednocześnie są elastyczne i pozwalają czuć na tyle deskę, by swobodnie nią sterować. Decydując się na buty snowboardowe, trzeba pamiętać, że dobrze dobrane pozwolą na precyzyjne sterowanie deską, a źle dopasowane mogą być tylko źródłem frustracji i zniechęcenia do dalszej jazdy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, a w przypadku wątpliwości do kontaktu z obsługą.

Buty snowboardowe damskie
Powrót do góry