Filtruj według

Płeć
Producenci
Cena
Rozmiar
Kolor
Filtruj

Kijki narciarskie unisex

Wysokiej jakości uniwersalne kijki narciarskie

Prezentujemy wysokiej jakości uniwersalne kijki narciarskie, pochodzące od uznanych na rynku dystrybutorów i producentów sprzętu, dostosowane specjalnie do narciarstwa zjazdowego. Zaopatrzenie się w niezbędne osprzętowanie na stok, zawsze powinno uwzględniać dobór odpowiednich kijów narciarskich. Pomagają one w utrzymaniu równowagi, prawidłowej postawy oraz - co najważniejsze - umożliwiają odpychanie się od podłoża w miejscach pozbawionych pochyłości terenu.

Filtrowanie produktów »

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji
Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Uniwersalne kijki narciarskie to prawidłowa postawa

Kije narciarskie uniwersalne pomagają wypracować zdrowe nawyki w czasie jazdy na stoku - utrzymując prawidłowa postawę, ważne aby ramiona zawsze przylegały do ciała. Łokcie muszą być przez większość czasu zgięte pod kątem 90°. Wybierając uniwersalne kijki narciarskie w salonie, należy ustawić się właśnie w takiej pozycji. Najważniejsze, aby wybrać odpowiednia długość kijków do wzrostu narciarza - nie ma znaczenia jego wiek czy płeć. Kij opieramy o podłogę rękojeścią w dół i chwytamy pod talerzykiem. Długość jest odpowiednia, jeżeli ramiona nadal znajdują się w prawidłowej pozycji. Metoda ta uwzględnia grubość pokrywy śniegu, w którą wbija się grot. Jednak dla nieco bardziej zaawansowanych narciarzy, wybierających strome trasy, sprawdzą się nieco dłuższe kije uniwersalne. Inną metodą dobierania kijów, jest przemnożenie swojego wzrostu przez 0,7. Otrzymany wynik zaokrągla się w górę, do piątek, co daje ostatecznie optymalną długość kijków.

Lekkie i wytrzymałe uniwersalne kijki narciarskie

Sprzęt musi pozostać lekki i wytrzymały, dlatego też kijki narciarskie uniwersalne najczęściej wytwarza się z aluminium lub - nieco droższe modele - z włókna węglowego. Nieodzownie, grot kijka musi być wykonany z trwałego materiału, jak np. ze stali hartowanej. Dodatkowo, niektórzy producenci formują kijki uniwersalne na kształt skrzydła samolotu, co zwiększa ich aerodynamiczne właściwości w czasie szybkiej jazdy. Ważne, aby dobierać kije z ergonomicznymi uchwytami oraz zaczepy, pozwalające zamontować

Unisex
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami
close

Skontaktuj się z nami