Filtruj według

Płeć
Producenci
Cena
Rozmiar
Kolor
Filtruj

Kijki narciarskie dziecięce

Najwyższej jakości kijki narciarskie dla dzieci regulowane

Kije narciarskie stanowią bardzo istotny element sprzętu narciarskiego, którego brak jest przyczyną złych nawyków w trakcie jazdy. Kijki służą głównie do zachowania równowagi, jak i utrzymania odpowiedniej postawy - dzięki nim narciarz w automatyczny sposób prostuje plecy, zaś ręce trzymane są bliżej ciała. Są także niezastąpione jako pomoc na płaskiej powierzchni, gdzie umożliwiają odpychanie.

Filtrowanie produktów »

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji
Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Kijki narciarskie dla dzieci przeznaczone są dla młodych narciarzy, którzy mają już opanowaną technikę tak zwanej jazdy carvingowej. Jeżdżąc na nartach bez kijków dziecko nabiera złych nawyków. Kijki narciarskie pomogą nie tylko w zapoczątkowaniu skrętu, ale i w utrzymaniu ciała w zbalansowanej pozycji. Bez zastosowania kijów narciarskich jazda straci na rytmie, a narciarz będzie wykonywać nazbyt wiele niepotrzebnych ruchów. Trzymanie w dłoniach kijów nie będzie umożliwiało tak łatwego machania rękoma, unoszenia ich nazbyt wysoko, zaś całą górna połowa ciała zyska na równowadze i spokoju.

Nawet jeżeli dziecko nie potrafi jeszcze odpowiednio wykorzystać kijów - nie należy się martwić, gdyż sam fakt, że z nich korzysta jest bardzo ważny dla jego rozwoju. Wspierają one utrzymywanie równowagi na stoku, a także pomagają się rozpędzić. Kiedy wybieramy kijki narciarskie dla dzieci najważniejszy czynnik powinien stanowić wzrost dziecka. Zbyt krótkie zmuszą naszą pociechę do kucania, czy do pochylania się. Nazbyt długie wywołują odwrotny efekt - miłośnik białego szaleństwa będzie zmuszony do nadmiernego prostowania, a czasami nawet i do oddychania się do tyłu. Najlepiej będzie wybrać kijki narciarskie dla dzieci regulowane<?strong>, które będzie można dopasować w miarę zmieniającego się wzrostu. W ofercie sklepów można znaleźć także kijki narciarskie dla młodych zawodników.

Dlatego zdecydowanie najlepszy wybór stanowią kijki narciarskie dla dzieci regulowane, które można dostosować. Pomijanie wykorzystania kijków w czasie jazdy może skończyć się trudnościami w utrzymaniu jednolitego rytmu, niestabilną pozycją, czy też nadmiernym zmęczeniem mięśni. Podczas jednego, dwóch przejazdów na prostej trasie nie będzie to zbytnio odczuwalne. Niemniej jednak, kiedy trasa będzie trudniejsza, każda nawet niewielka wada stanie się dla dziecka dużym problemem. Kryteria wyboru, tym bardziej długości będą takie same zarówno dla młodzieży, dorosłych, jak i dla dzieci. Jedyna różnica tyczy się materiału. Kompozytowe kijki narciarskie to idealny wybór dla dzieci, ponieważ są lżejsze, a do tego tańsze. Nie warto jednak oszczędzać na sprzęcie narciarskim, ponieważ pozwala ob rozwinąć pasję oraz wspiąć się na poziom zawodniczy.

Dziecięce
Powrót do góry