Filtruj według
Płeć
więcej... mniej
Producenci
więcej... mniej
Cena
29 105
Kolor
więcej... mniej
Filtruj

Kominiarki i maski

Dlaczego warto sięgnąć po kominiarki i maski?

Każdego roku przybywa miłośników białego szaleństwa, a to oznacza, że wzrasta również zainteresowanie sprzętami narciarskimi. Mimo, iż może się wydawać, że najważniejsze są narty i odpowiedni kombinezon, nie można zapominać o mniejszych gabarytowo akcesoriach. Szczególną uwagę powinno zwrócić się na wybór kominiarki i maski na narty. Zimą temperatura na stokach spada nawet do minus kilkunastu stopni Celsjusza, co oznacza, że nasza głowa musi mierzyć się z dużymi mrozami. Głowa i szyja to najbardziej podatne na wychłodzenie części ciała. Wielu narciarzy i snowboardzistów skupia się jedynie na kasku i goglach. Niestety jest to bardzo lekkomyślne podejście do uprawiania sportów zimowych. Warto poza sprzętem podstawowym zaopatrzyć się również w dodatkowe akcesoria. Jeśli chcemy przez cały sezon być aktywni na stoku, to koniecznie musimy zadbać o zabezpieczenie głowy. 

Jest 23 produktów.

Pokazano 1-23 z 23 pozycji
Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Dlaczego kominiarki i maski narciarskie są ważne?

Kominiarki narciarskie oraz maski chronią twarz i szyję. Szusując po stokach, często się pocimy, co w połączeniu z zimnem panującym na zewnątrz, jest bardzo niebezpieczne. Czasami prócz zimnego wiatru możemy napotkać zmienne warunki atmosferyczne, takie jak śnieg czy deszcz. Posiadanie kominiarki lub maski przydatne jest nie tylko jedynie podczas zjazdu. Zdarza się, że zimno odczuwane jest podczas wjazdu na górę stoku. Często możemy spotkać wyciągi krzesełkowe, na których narciarze spędzają od kilku do nawet kilkunastu minut w bezruchu. Wtedy można odczuć zimno nie tylko palców u stóp, ale również szyi i głowy. Właśnie w takich chwilach kominiarki pod kask przydają się najbardziej. Zakup kominiarki poleca się również osobom, które mają w planach wypożyczać kask. Jak wiemy, kask z wypożyczalni wcześniej używany był przez różne osoby. Kominiarka pozwala w tym przypadku zadbać o higienę, ponieważ często wykonana jest z materiałów antybakteryjnych. Ponadto materiał, z którego wykonana jest maska lub kominiarka, pozwala odprowadzić wilgoć i zapobiega nadmiernej potliwości.

Wysokiej jakości materiały, zapewniające komfortową jazdę

Większość masek i kominiarek jest wyprodukowana z powierzchni o strukturze drapanej, dzięki czemu zapewniają one ciepło twarzy i szyi. Modele bardzo często są wykonane z przesuniętych szwów. Jest to specjalna technika wykorzystywana przez producentów, aby zapewnić większy komfort użytkownikowi. Przesunięte szwy zapobiegają otarciom skóry głowy. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się maski polarowe, jednak na rynku można znaleźć znacznie więcej ich rodzajów, takich jak: kominiarki damskie, kominiarki męskie czy nawet kominiarki dla dzieci; każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Coraz częściej spotkać można maski z charakterystycznymi wzorami, które sprawiają mnóstwo frajdy szczególnie najmłodszym.

Kominiarki na narty nie zajmują dużo miejsca, można nawet schować je do kieszeni kurtki i ubrać na stoku. Biorąc pod uwagę fakt, że produkt ten odpowiada za stan jednej z najważniejszych części naszego ciała, jego zakup powinien być dla każdego narciarza priorytetem.

Kominiarki i maski
Powrót do góry