Filtruj według
więcej... mniej
Płeć
więcej... mniej
Producenci
więcej... mniej
Cena
39 420
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Filtruj

Bielizna termoaktywna

Bielizna termiczna i termoaktywna - kilka wskazówek

Wiele osób ma problem ze znalezieniem bielizny, która pozwoli zachować optymalną temperaturę ciała w chłodne dni. Na rynku można znaleźć szeroką gamę różnego rodzaju produktów polecanych na mroźną pogodę, lecz czasami trudno jest zdecydować, który z nich będzie odpowiedni w konkretnej sytuacji. Co zatem wybrać planując wypad na narty, a jaki strój będzie odpowiedni na kulig? Oto kilka wskazówek, które powinny ułatwić dokonanie właściwego zakupu.

Filtrowanie produktów »

Jest 48 produktów.

Pokazano 1-24 z 48 pozycji
Pokazano 1-24 z 48 pozycji

Bielizna termiczna i termoaktywna - inne surowce i różne zastosowanie

Często spotyka się zamienne stosowanie terminów bielizna termoaktywna i bielizna termiczna, jednakże są to dwa zupełnie różne typy produktów. Do pierwszej grupy zaliczamy głównie odzież przeznaczoną do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Stąd też zwykle jest ona wykonana ze sztucznych włókien, najczęściej poliamidu oraz polipropylenu. Bywa, że dodatkowo tkaniny pokryte są specjalną powłoką z jonów srebra, mającą na celu zapobieganie rozwojowi bakterii. 

Jak zatem działa termoaktywna bielizna? Dzięki zastosowaniu odpowiedniej ilości warstw tkaniny o unikalnej strukturze włókien, możliwa jest prawidłowa regulacja ciepłoty ciała. Bielizna termoaktywna zapobiega przegrzaniu, izoluje od warunków zewnętrznych oraz odprowadza wilgoć. Inaczej będzie zbudowany produkt przeznaczony do użytkowania latem, a inaczej bielizna termoaktywna na zimę. Chodzi tu głównie o grubość zastosowanych materiałów. 

Z kolei w przypadku bielizny termicznej mamy do czynienia z innym zastosowaniem opisywanego produktu. Tego rodzaju odzież jest najczęściej wykonana z naturalnych włókien, takich jak bawełna czy wełna. Jest to związane z faktem, że bielizna termiczna przede wszystkim ma za zadanie izolację termiczną. Stąd też pomaga nam ona ogrzać się w mroźną pogodę nie dopuszczając do nas chłodu. Istotną jej cechą jest również fakt, że nie odprowadza ona wilgoci. Z tego właśnie powodu nie sprawdzi się ona przy uprawianiu sportu. Dodatkowo, bielizna termiczna może  także spowodować nadmierne pocenie przy zwiększeniu wysiłku fizycznego. 

W jakich sytuacjach stosować bieliznę termoaktywna?

Jeżeli chodzi o bieliznę termiczną, idealnie nadaje się ona na przykład na kulig, gdy niewiele się ruszamy, czy idąc na spacer w mroźny dzień. Dzięki swoim unikalnym właściwościom pomoże ona zapobiec wychłodzeniu i sprawi, że unikniemy przeziębienia. Miłośnicy bardziej aktywnego wypoczynku powinni raczej spojrzeć w kierunku bielizny termoaktywnej. W sklepach z wyposażeniem narciarskim jest do kupienia bielizna termoaktywna na narty, ale powinni ją docenić również biegacze, snowboardziści, czy łyżwiarze. Uprawiając sport musimy bowiem pamiętać, że przegrzanie organizmu jest tak samo niebezpieczne jak jego wychłodzenie. W asortymencie sklepu znajdzie się zarówno bielizna termoaktywna dla kobiet jak i bielizna termoaktywna dla mężczyzn. Oba te produkty są tak stworzone, by nie tylko dopasowały się do wzrostu użytkowników, lecz również do ich sylwetki. Jest to ważne, gdyż odpowiednie dobranie odzieży wpływa na komfort jej użytkowania oraz skuteczność regulacji cieplnej.

Bielizna termoaktywna
Powrót do góry