Filtruj według

Kategorie
Płeć
Producenci
Cena
Rozmiar
Kolor
Filtruj

Aby jazda na nartach była przyjemnością, warto zadbać o właściwy ubiór. Sprawdź szeroką ofertę odzieży narciarskiej w naszym sklepie!

Zima jest okresem, w którym na zewnątrz panują niskie temperatury i z reguły widać wszędzie zaśnieżone krajobrazy. Utrudnia nam to codzienne życie i zmniejsza możliwości do uprawiania różnych aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Jednocześnie jest to sezon dla miłośników narciarstwa. Aby komfortowo uprawiać ten sport, niezbędna jest odpowiednia odzież, która zapewni nam ciepło i swobodę ruchów.

Filtrowanie produktów »

Jest 21 produktów.

Pokazano 1-21 z 21 pozycji
Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Kurtki narciarskie

Pierwszym, co nam przychodzi do głowy, kiedy myślimy o odzieży narciarskiej, jest kurtka. Dobra kurtka powinna oczywiście zapewnić nam ochronę od zimna przez długi czas. Oprócz odporności na chłód, ważne jest, aby nie przepuszczała wiatru oraz była wodoszczelna. Wartości te możemy sprawdzić, gdyż producenci podają, ile mm zawiera membrana. Jednostka mm oznacza, jaki nacisk wody wytrzyma materiał bez przemakania. Możemy wyróżnić kilka przedziałów tych wartości. 

  • 3000 do 5000 mm - te wartości zdadzą egzamin przy umiarkowanych opadach śniegu czy deszczu.
  • 5000 do 10000 mm - spokojnie sprawdzi się podczas zwykłego deszczu.
  • 10000 do 20000 mm, a nawet powyżej - materiał nie przemoknie nawet podczas sporej ulewy, podczas gdy kurtki z niższymi wartościami szybko zostałyby przemoczone.

Kurtka musi także oddychać, czyli odprowadzać ciepło na zewnątrz, natomiast nie wpuszczać zimna do środka. Dobrej jakości kurtki przeznaczone dla narciarzy posiadają pas śniegowy, który zapobiega dostania się śniegu pod kurtkę podczas jazdy w głębokim puchu lub wywrotki. Z praktycznych rzeczy możemy spotkać się z kieszonką w rękawie, która jest stworzona z myślą o “skipass”. Wewnątrz można znaleźć wiele kieszeni, a jedną z ciekawszych jest ta przeznaczona na gogle, która posiada dodatkowo ściereczkę do ich czyszczenia.

Spodnie narciarskie

Nieodłączną częścią ubrania na narty, oprócz kurtki, są spodnie narciarskie. Podobnie jak odzież osłaniająca górną część ciała, spodnie powinny posiadać takie same parametry i spełniać takie same funkcje. Najlepiej jest dokonywać zakupu w zestawie, który zawiera oba elementy razem. W takich kompletach narciarskich możliwe jest dodatkowe połączenie obydwu części za pomocą specjalnych zaczepów zamontowanych w obydwu elementach. Zazwyczaj spodnie narciarskie mają podwyższony stan, aby chronić przed zimnem nasze lędźwie. Możemy znaleźć też takie, które posiadają szelki. Większość z nich zawiera regulację w pasie, aby lepiej dopasować się do talii.

W co jeszcze warto zainwestować?

Oprócz kurtki i spodni narciarskich należy się wyposażyć także w odzież pod nimi. Najlepszym wyborem na zimne dni jest odzież oraz bielizna termoaktywna. Nie można zapomnieć o rękawicach, które mają za zadanie zapewniać komfort naszym dłoniom. Bardzo ważna jest także ochrona głowy, przez którą wyjątkowo szybko ucieka ciepło. Jeżeli podczas jazdy używamy kasku narciarskiego, wartko pod spód zakładać kominiarkę, w innym przypadku bardzo dobrym wyborem będzie ciepła czapka - ciepła, ale cienka (najlepiej z wełny merynosa). Pamiętaj, że zbyt gruba czapka podniesie kask, a przez to nie będzie on spełniał swojej funkcji. Dobrze założony kask powinien znajdować się zaraz nad łukiem brwiowym. Mimo wysokiego kołnierza, jaki spotykamy w kurtkach, dobrze zakupić komin, który dodatkowo osłoni szyję przed wiatrem. 

Gdzie kupić odzież narciarską?

Wybierając się na zakupy odzieży narciarskiej, warto odwiedzić miejsce, które specjalizuje się w sprzedaży sprzętu i odzieży zimowej. Jednym z takich sklepów są Dobre Narty, w którym znajdziemy bogaty i zróżnicowany asortyment. W ofercie dostępne są stroje narciarskie damskie, męskie i dziecięce. Mamy duży wybór produktów, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie - odzież narciarską funkcjonalną oraz dopasowaną stylowo do reszty sprzętu.

Odzież narciarska
Powrót do góry
Skontaktuj się z nami
close

Skontaktuj się z nami