Filtruj według

Wyprzedaż kolekcji
Kategorie
Cena
Rozmiar
więcej... mniej
Płeć
Kolor
Filtruj

Lista produktów marki Alpina

W 1980 roku czwórka przyjaciół wpadła na pomysł, aby stworzyć Alpinę. Początkowo oferta firma była bardzo niewielka, ale motorem napędowym była wiara w sukces ojców-założycieli. Należeli do nich  Rainer Winter, Werner Grau, Rolf Obermeier i Hagen Stockklausner.Pierwszym innowacyjnym produktem Alpiny były gogle narciarskie Turbo, oferujące panoramiczny, szeroki kąt widzenia. Jednym z przełomowych kroków w działalności marki było wypuszczenie na rynek okularów multisportowych Swing w 1983 roku. Sprzedano blisko 1,5 miliona egzemplarzy tego modelu na całym świecie.

Z czasem Alpina zaczęła się koncentrować na poszukiwaniu coraz lepszych materiałów i tworzenia nowych produktów. Wykorzystanie poliwęglanów i technologii Quattroflex w produkcji gogli i okularów sportowych należało do kroków milowych w historii marki. Niemiecki koncern sukcesywnie zwiększał produkcję oraz sieć dystrybucyjną na całym świecie przez kolejna lata działania. Technologicznie duży wpływ na rozwój marki miało wprowadzenie technologii fotochromatycznych szkieł w systemie Varioflex.

Obecnie na rynku niemieckim marka jest jednym z liderów w segmencie okularów sportowych, gogli narciarskich i kasków - 40% rynku należy do Alpiny.

czytaj więcej ukryj

Jest 22 produktów.

Pokazano 1-22 z 22 pozycji
Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Powrót do góry