Filtruj według

Kategorie
Cena
Rozmiar
Płeć
Kolor
Filtruj

Lista produktów marki Rossignol

Założona we francuskich Alpach firma Rossignol inspiruje górskie doświadczenia od 1907 roku. Co myślał Abel Rossignol , patrząc na zaśnieżone szczyty le Sappey-en Chartreuse ze swojego warsztatu Voiron we francuskim departamencie Isère. Prawdopodobnie to samo, co sto lat później Roger Abondance , emerytowany były gwiazdor wyścigów, który przyznaje, że śni nocą, że wciąż produkuje narty. Kiedy Abel polerował swoje pierwsze listwy drewna w 1907 roku, nie wiedział, że sto lat później będzie nosił imię wiodącej na świecie marki nart.

W 1956 roku Laurent Boix-Vives kupił firmę, aby ją przekształcić i rozwinąć, chcąc uczynić ją największym producentem nart na świecie. W 1956 roku Rossignol produkował 8 000 par nart rocznie; pięć lat później liczba ta wyniosłaby 50 000; w 1986 r. 8 000 par dziennie opuszczało międzynarodowe fabryki Grupy. Laurent Boix-Vives zamienił firmę rzemieślniczą w przemysłowego lidera swojej branży. W 1970 roku Rossignol staje się największym producentem nart na świecie.

W 1987 roku Rossingol wprowadza do oferty swoją pierwsza deskę snowboardową a w 1989 roku pierwsze buty narciarskie.

W 1996 roku marka wchodzi do segmentu odzieży. The Apparel Program rozpoczął się od programu dla juniorów, który miał na celu wyposażenie klubów w związku z historią sukcesu nart Yellow Power 7S.

1998 rok to początek ery freeski. Candide Thovex, Tanner Hall, Kevin Rolland, Manu Gaidet, wszyscy byli częścią Rossignol Team na scenie freeride i freestyle. Bandit i Scratch miały stać się ikonicznymi nartami tego okresu, odradzając przemysł narciarski.

W latach 1956-2004 Rossignol wyprodukował 50 milionów par nart a w latach 2014-2018 zawodnicy startujący na nartach z linii Hero zdobyli łącznie 72 medali olimpijskich na Olimpiadach w Soczi i Pjongczang. 

czytaj więcej ukryj

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Powrót do góry
Skontaktuj się z nami
close

Skontaktuj się z nami