Kochasz długie wędrówki po górach? Czy ośnieżone stoki górskie to Twój drugi dom, a szusowanie na nartach sprawia, że czujesz się szczęśliwy? Co powiedziałbyś na połączenie tych dwóch miłości w jedną? Czy znasz już skitouring?

Skitouring to właśnie połączenie długich górskich wędrówek z elementami narciarstwa zjazdowego i biegowego. Mroźne, zimowe poranki w górach, cisza i spokój z dala od zgiełku i kolejek na stoku to najlepsza zachęta do rozpoczęcia tego sportu. Narciarstwo pozatrasowe to także doskonały sprawdzian dla Twoich umiejętności narciarskich i kondycji, która zostanie nie raz wystawiona na ciężką próbę. Jeżeli lubisz sporą dawkę emocji i adrenalinę - nie zawiedziesz się. Tym sportem nie da się znudzić. Ten rodzaj turystyki zimowej można uprawiać w trzech odmianach. Pierwsza z nich to klasyka, która polega na podchodzeniu na szczyt i zjazdu w doliny. Freeride to forma polegająca na szukaniu stoków „dziewiczych”. Tu możesz poczuć. co to znaczy świeże powietrze i widoki zapierające dech w piersiach. Ostatni rodzaj to skirunning. Jest to najbardziej sportowa odmiana polegająca na jak najszybszym zdobyciu szczytu i równie szybkim zjechaniu z niego.

Jest to coraz bardziej popularny wariant do poruszania się w górach w zimie, ponieważ pozwala na bardzo szybki zjazd ze stoku i znacznie zwiększa szybkość poruszania się po zaśnieżonych szlakach. A gdyby naszła ochota na spontaniczny wyjazd ze znajomymi na stok i spokojne zjazdy – sprzęt również spisze się tam doskonale. Jeżeli planujesz rozpocząć swoją przygodę z tym sportem pamiętaj, że musisz posiadać odpowiedni sprzęt. Podstawą są specjalne narty skitourowe, które są szersze i lżejsze od standardowych. Mocuje się do nich tzw. foki, które ułatwiają podejścia. Należy jednak pamiętać, by ściągnąć je do zjazdu. Oprócz nart podstawowy sprzęt składa się z wiązań, butów, kijków teleskopowych, ewentualnie harszli, uprzęży, a także kasku, sprzętu lawinowego i abs.

Jeżeli chciałbyś spróbować czy skitouring to coś dla Ciebie, zapraszamy do naszego sklepu, gdzie nasza wykwalifikowana kadra doradzi Ci od czego powinieneś zacząć. Dobierzemy odpowiedni sprzęt do Twoich warunków fizycznych i umiejętności, a także do terenu, na którym planujesz jeździć. Możesz także wypożyczyć sprzęt i przetestować go na stoku. To doskonałe rozwiązanie, które pozwoli Ci być pewnym swojego wyboru. Jeżeli rozkochasz się w skitourach- zapraszamy do nas po profesjonalny sprzęt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Cennik wypożyczalni sprzętu skitourowego
Doby:1234567Kolejna dobaWeekend
Zestaw Skitourowy VIP ***** 120 200 300 400 500 600 700 80 200
Zestaw Skitourowy Standard *** 55 100 150 200 250 300 350 50 100
Kijki teleskopowe 10 15 20 25 30 35 40 10 15
Rakiety śnieżne 15 25 35 40 45 50 55 15 25
ABC lawinowe 40 75 110 145 180 210 240 25 70
Kask skitourowy 10 15 20 25 30 35 40 10 15

UWAGI:

 • Weekend jest liczony od godz. 12.00 w piatek do godz. 12.00 w poniedziałek
 • Zestaw Skitourowy VIP: lekki zestaw na bazie nart Volkl VTA 80 lub K2 Wayback 84 z wiązaniami Alpinist oraz butami pinowami marki Scarpa wraz z kijami teleskopowymi Komperdell
 • ABC lawinowe to zestaw: łopata, sonda, detektor
 • ****** Ilość gwiazdek oznacza kategorię nart

Adres wypożyczalni skitourów w Modlnicy:

ul. Częstochowska 6,
Modlnica k. Krakowa

Prowadź do Wypożyczalni (Modlnica)
Modlnica

tel. 12 443 13 28
modlnica@dobrenarty.pl

Zadzwoń do wypożyczalni Modlnica
Modlnica
pn – sb 9-19

Oferujemy Ci:

 • profesjonalne doradztwo
 • wypożyczalnie sprzętu
 • możliwość przetestowania sprzętu
 • pełną obsługę
 • montaż i ustawienie wiązań
 • dopasowanie, docięcie, zarobienie fok
 • dopasowanie, wygrzanie i odbarczenie butów
 • możliwość zakupu sprzętu
Jeżeli znudziła Ci się jazda po przygotowanych stokach, nie chcesz tracić czasu w kolejkach pełnych ludzi i hałasu to skitouring jest dla Ciebie. To sport pełen malowniczych, zapierających dech w piersiach widoków i cisza, która pozwala Ci zregenerować siły. Jeżeli kochasz wędrówki po górach i jazdę na nartach musisz spróbować skitouringu. My Ci w tym profesjonalnie pomożemy!

Uwaga:

 • Sprzęt wypożyczany jest za kaucją i na podstawie dwóch dokumentów tożsamości ze zdjęciem. W razie odmowy wpłaty kaucji lub dobrowolnego okazania dokumentu – wypożyczający może odmówić wypożyczenia sprzętu.
 • Okres wypożyczenia zaczyna się w dniu bieżącym do zamknięcia wypożyczalni.
 • Kaucja za sprzęt liczona jest za każdą sztukę (komplet lub parę nart)
 • Klient podpisuje oświadczenie w momencie wypożyczenia, o pełnej odpowiedzialności finansowej za ewentualne uszkodzenia, zgubienie lub kradzież sprzętu oraz, że sprzęt będzie użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem i na odpowiedzialność wypożyczającego.

Zobacz również

Wypożyczalnia nart

Wypożyczalnia nart

Nasza wypożyczalnia oferuje doskonałej jakości buty, narty, kije, kaski, które dobierzemy do Twoich potrzeb.

Dowiedz się więcej...
Centrum testowe Fishera

Centrum testowe Fishera

Wypożyczalnia oferuje doskonałej jakości narty skitourowe, które dobierzemy do Twoich potrzeb.

Dowiedz się więcej...
Serwis narciarski

Serwis narciarski

Utrzymanie w dobrym stanie ślizgów nart, czyli ich zregenerowanie przedłuża żywotność nart.

Dowiedz się więcej...
Powrót do góry