BootFitting

Bootfitting
i buty już nie gniotą

W czasach, w których buty narciarskie przypominały bardziej BETONOWE KAJDANY, ograniczające ruch adeptom narciarstwa bezpowrotnie minęły.

Dzisiejsza technologia oferuje sporo rozwiązań, dzięki którym możemy dobrać sprzęt jak najbardziej adekwatny do własnych potrzeb. Przez lata mogliśmy obserwować, jak na naszych oczach zmieniają się sposoby projektowania i produkcji butów narciarskich- zarówno wyczynowych, jak i rekreacyjnych. Niezależnie od tego czy jesteśmy zawodowcami czy amatorami- nasze buty powinny być perfekcyjnie dopasowane, by pozwolić nam bezpiecznie i z przyjemnością uprawiać naszą ulubioną dyscyplinę. Odwiedź nas! Jesteśmy w stanie dopasować do Twojej stopy niemal każdy but!

Czym jest bootfitting?

Każdy, kto chociaż raz spróbował swoich sił na stoku wie, jak istotnym elementem tego sportu są wygodne, bezpieczne i dobrze dopasowane buty narciarskie. Każda stopa jest inna. Nie da się stworzyć uniwersalnego buta dla wszystkich. Istnieje jednak kilka sposobów, aby sprawić, by każdy mógł dopasować buty narciarskie do własnych potrzeb. Bootfitting, dzięki szeroko pojętym procedurom personalizacji sprawi, że niemal każdy but będzie komfortowy.

Zarezerwuj
wizytę u nas

Jednym ze sposobów dopasowania butów narciarskich do użytkownika jest przełomowa technologia NORDICA InfraRed .
Mamy tutaj do czynienia z połączeniem specjalnego materiału, z którego odlana jest skorupa buta, emitera światła podczerwonego oraz narzędzi pozwalających na optymalne dopasowanie skorupy do stopy użytkownika.

Marka Fischer proponuje swoją technologię dopasowywania butów: Fischer Vacuum Full Fit . Jest to pełne dopasowanie buta wraz ze skorupą do anatomii stopy. Ta rewolucyjna technologia wstrząsnęła światowym rynkiem produkcji butów narciarskich. Wygrzewając skorupę oraz buta wewnętrznego możemy wpływać na jego objętość poprzez użycie specjalnej maszyny formującej pod wysokim ciśnieniem.

Kolejną marką oferującą nam personalizowanie butów narciarskich jest HEAD ze swoją technologią Form Fit , zapewniającą maksimum komfortu, wygody oraz precyzji. W połączeniu z systemem wygrzewania buta wewnętrznego Perfect Fit zapewnia idealne dopasowanie skorupy oraz buta wewnętrznego, by godziny spędzone na stoku były czystą, niezmąconą przyjemnością.

Po przebytych kontuzjach usługa bootfittingu może okazać się zbawienna dla naszych stóp lub też zminimalizować dyskomfort z powodu niedoskonałości i dysfunkcji ( np. halluksy czy płaskostopie). W tym przypadku stosujemy tzw. odbarczanie buta. Proces ten polega na punktowym rozgrzaniu fragmentu skorupy oraz nadaniu jej pożądanego kształtu, wypychając odpowiednie miejsca za pomocą specjalnie zaprojektowanych i dobranych kształtek.

Cennik

  • termoformowanie botków wew. 100 zł

Usługa bootfittingu jest darmowa na produkty zakupione w naszym sklepie.

Ze względu na sporą ilość zamówień prosimy Państwa o wcześniejsze umówienie, co znacznie pomoże nam w organizacji pracy. Podczas rozmowy postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące bootfittingu!

[email protected] +48 12 443 13 28

Nasi doświadczeni serwisanci zadbają o to, abyś opuścił nasze progi zadowolony i oddał się śnieżnemu szaleństwu w wygodnych butach. Zapraszamy do naszych sklepów.

Gdzie się znajdujemy?

Zobacz szczegóły mapy

Modlnica k.Krakowa

ul. Częstochowska 6
godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 10-19
sobota: 10-16
Powrót do góry