Kochasz długie wędrówki po górach? Czy ośnieżone stoki górskie to Twój drugi dom, a szusowanie na nartach sprawia, że czujesz się szczęśliwy? Co powiedziałbyś na połączenie tych dwóch miłości w jedną? Czy znasz już skitouring?

Skitouring to właśnie połączenie długich górskich wędrówek z elementami narciarstwa zjazdowego i biegowego. Mroźne, zimowe poranki w górach, cisza i spokój z dala od zgiełku i kolejek na stoku to najlepsza zachęta do rozpoczęcia tego sportu. Narciarstwo pozatrasowe to także doskonały sprawdzian dla Twoich umiejętności narciarskich i kondycji, która zostanie nie raz wystawiona na ciężką próbę. Jeżeli lubisz sporą dawkę emocji i adrenalinę - nie zawiedziesz się. Tym sportem nie da się znudzić. Ten rodzaj turystyki zimowej można uprawiać w trzech odmianach. Pierwsza z nich to klasyka, która polega na podchodzeniu na szczyt i zjazdu w doliny. Freeride to forma polegająca na szukaniu stoków „dziewiczych”. Tu możesz poczuć. co to znaczy świeże powietrze i widoki zapierające dech w piersiach. Ostatni rodzaj to skirunning. Jest to najbardziej sportowa odmiana polegająca na jak najszybszym zdobyciu szczytu i równie szybkim zjechaniu z niego.

Jest to coraz bardziej popularny wariant do poruszania się w górach w zimie, ponieważ pozwala na bardzo szybki zjazd ze stoku i znacznie zwiększa szybkość poruszania się po zaśnieżonych szlakach. A gdyby naszła ochota na spontaniczny wyjazd ze znajomymi na stok i spokojne zjazdy – sprzęt również spisze się tam doskonale.

Jeżeli planujesz rozpocząć swoją przygodę z tym sportem pamiętaj, że musisz posiadać odpowiedni sprzęt. Podstawą są specjalne narty skitourowe, które są szersze i lżejsze od standardowych. Mocuje się do nich tzw. foki, które ułatwiają podejścia. Należy jednak pamiętać, by ściągnąć je do zjazdu. Oprócz nart podstawowy sprzęt składa się z wiązań, butów, kijków teleskopowych, ewentualnie harszli, uprzęży, a także kasku, sprzętu lawinowego i abs.

Jeżeli chciałbyś spróbować czy skitouring to coś dla Ciebie, zapraszamy do naszego sklepu, gdzie nasza wykwalifikowana kadra doradzi Ci od czego powinieneś zacząć. Dobierzemy odpowiedni sprzęt do Twoich warunków fizycznych i umiejętności, a także do terenu, na którym planujesz jeździć. Możesz także wypożyczyć sprzęt i przetestować go na stoku. To doskonałe rozwiązanie, które pozwoli Ci być pewnym swojego wyboru. Jeżeli rozkochasz się w skitourach- zapraszamy do nas po profesjonalny sprzęt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Zapraszamy do wypożyczalni skitourów:

Modlnica, ul. Częstochowska 6: 9:00-19:00, tel. 12 4431328

Oferujemy Ci:

·         profesjonalne doradztwo

·         wypożyczalnie sprzętu

·         możliwość przetestowania sprzętu

·         pełną obsługę

·         montaż i ustawienie wiązań

·         dopasowanie, docięcie, zarobienie fok

·         dopasowanie, wygrzanie i odbarczenie butów

·         możliwość zakupu sprzętu

 

Jeżeli znudziła Ci się jazda po przygotowanych stokach, nie chcesz tracić czasu w kolejkach pełnych ludzi i hałasu to skitouring jest dla Ciebie. To sport pełen malowniczych, zapierających dech w piersiach widoków i cisza, która pozwala Ci zregenerować siły. Jeżeli kochasz wędrówki po górach i jazdę na nartach musisz spróbować skitouringu. My Ci w tym profesjonalnie pomożemy!

 

Uwaga:

·         Sprzęt wypożyczany jest za kaucją i na podstawie dwóch dokumentów tożsamości ze zdjęciem. W razie odmowy wpłaty kaucji lub dobrowolnego okazania dokumentu – wypożyczający może odmówić wypożyczenia sprzętu.

·         Okres wypożyczenia zaczyna się w dniu bieżącym do zamknięcia wypożyczalni.

·         Kaucja za sprzęt liczona jest za każdą sztukę (komplet lub parę nart)

·         Klient podpisuje oświadczenie w momencie wypożyczenia, o pełnej odpowiedzialności finansowej za ewentualne uszkodzenia, zgubienie lub kradzież sprzętu oraz, że sprzęt będzie użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem i na odpowiedzialność wypożyczającego.

Zapoznaj się również z naszym BLOGIEM i ofertą sklepu internetowego

 

Rejestracja

Dane nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się! Lub zresetuj hasło