ATK wiązania skiturowe Crest 8 black-light blue

Zapytaj o produkt
close

Zapytaj o produkt

Zapoznałem się z Regulaminem oraz Polityką prywatności oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Dobre Narty Sp. z o.o. z siedzibą w Modlnicy k. Krakowa, adres: ul. Częstochowska 6, 32-085 Modlnica, województwo małopolskie, wpisaną w Krajowy Rejestr Sądowy: 0000943813 NIP: 5130276298, REGON: 520828386

 
ATK Dostawa
gratis
Wybierz wariant:
Wybierz rozmiar:
Program lojalnościowy Jak kupić na Oblicz

ATK wiązania skiturowe Crest 8 blue

Wiązania skiturowe ATK Crest 8
Tylna część wiązań Crest 8
ATK Crest 8 - przednia część wiązania z widocznymi pinami
ATK Crest 8 - widoczny system regulacji wysokości podbicia pięty

ATK CREST 8 jest zaawansowanym technicznie wiązaniem skiturowym zaprojektowanym dla kobiet oraz narciarzy o mniejszej wadze i bardziej filigranowej budowie. Model ten jest pozycjonowany przez producenta w obrębie grupy Touring przeznaczonej dla najszerszego grona odbiorców. Nie znaczy to, że w ich projekcie zastosowano jakościowe kompromisy. Wykonano je z niezwykłą dbałością o szczegóły, stosując szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych. Ze szczególną troską potraktowano ideę redukcji wagi, tak ważną dla narciarzy skiturowych. CREST 8 ważąc 280g, wyznacza pod tym względem nowy wzorzec w swojej grupie cenowej.

• Materiały i precyzja wykonania

W tym aspekcie nie ma żadnych kompromisów. Korpusy zrobiono z bardzo lekkiego stopu aluminium 7075. Jest ono sztywne i odporne na udary. Narażone na ścieranie żywotne części ruchome wykonano z hartowanej stali nierdzewnej o bardzo wysokiej wytrzymałości.

Metalowe części zostały poddane obróbce skrawaniem techniką CNC. Wpływa to na dużą precyzję  ich wykonania. Użycie stali lotniczej umożliwiło redukcję liczby zastosowanych w wiązaniu sprężyn, co zwiększyło ich niezawodność działania. Szukając metod na zminimalizowanie wagi do budowy tych wiązań użyło tworzywa POM (polioksymetylen), które posiada wysoką wydajność wytrzymałościową nawet w niskich temperaturach. Ma to niebagatelne znaczenie dla sprzętu sportowego eksploatowanego w warunkach zimowych.

• Innowacje techniczne ATK

CREST 8 zostały wykonane w najbardziej popularnym standardzie pinowym, dzięki temu użytkownik ma do wyboru dużą gamę butów kompatybilnych z tym standardem. Wiązanie posiada regulację siły wypięcia w zakresie 3-8 DIN

Przedni element wiązań posiada geometrię Easy Entry Jest to system optymalizujący proces wpinania butów. Został on tak zaprojektowany, aby równie dobrze służył w przypadku nowych, jak i mocno już zużytych butów. Możliwość regulowania siły docisku przednich kłów ułatwia dobranie sztywności połączenia zgodnie z preferencjami użytkownika.

Tylna część posiada ski-stoper o regulowanej szerokości jego aktywacja odbywa się za pomocą przycisku umieszczonego w bocznej części wiązania. Z przodu jest slot do instalowania harszli.

Cam Release System dba o pewne trzymanie buta i nie usztywnia układu narta-but w trakcie zjazdu, co wpływa na lepsze panowanie nad nartami w zróżnicowanym terenie. Rozwiązanie to z  jednej strony ułatwia wpinanie pięty, z drugiej zaś płynnie uwalnia but podczas pionowego szarpnięcia w wyniku niekontrolowanego upadku. Tylna część ATK CREST 8 zaopatrzona została w krzywkę, która dzięki sprężynie, utrzymuje piny w pozycji zjazdowej. W trakcie upadku następuje wypięcie pinów i zwolnienie buta. Cam Release System to niewielka waga, stabilność podczas zjazdu, bardzo precyzyjny moment awaryjnego wypięcia.

Kolejnym zaawansowanym rozwiązaniem technicznym w CREST 8 jest Elastic Response System. Umożliwia on redukcję niekorzystnego zjawiska polegającego na zmianie odległości pomiędzy przednią i tylną częścią wiązania wskutek wygięcia się narty. Odpowiada za to specjalna sprężyna, umieszczona między płytką wiązania a śrubą regulacyjną, która automatycznie kompensuje zmianę położenia elementów wiązania względem siebie. Redukuje to siły działające na wiązanie oraz zapobiega przedwczesnemu wypięciu się butów.

Obrotowa piętka pozwala ustawić wysokość podparcia buta w trzech zakresach, w zależności od nastromienia stoku po którym się podchodzi. Tryb płaski, +37mm oraz +50mm w przypadku podchodzenia po największej stromiźnie. Zmiana ustawień nie wymaga od narciarza wypinania butów z wiązań.

• Prosta konkluzja, łatwy wybór

ATK CREST 8 są wiązaniami przeznaczonymi dla Pań względnie narciarzy o mniejszej wadze ciała. Oferują niezrównaną syntezę perfekcyjnego wykonania i nowatorskich rozwiązań technicznych. Dodając do tego bardzo niską wagę uzyskujemy produkt perfekcyjne sprofilowany dla wymagającego narciarza skiturowego.

Parametry Techniczne:

Przeznaczenie:Skituring, skialpinizm, allround
Płeć:Damskie
Rodzaj:Pinowe
Waga:280g
Regulacja tylnego modułu:Tak
Regulacja siły wypięcia:Tak, 3-8 DIN
Skistoper:Tak
Regulacja wysokości piętki:Tak, 3 wysokości
Slot na harszle:Tak

Sztywny i lekki stop stosowany tam gdzie ważna jest niska waga i duża wytrzymałość.

Rozwiązanie odpowiada za pewne trzymanie buta i nie usztywnia układu narta-but w trakcie zjazdu, co wpływa na lepsze panowanie nad nartami w zróżnicowanym terenie. Rolą tego systemu jest także minimalizowanie ryzyka niepożądanego wypięcia wiązania wskutek nadmiernego wygięcia się narty. Zdecydowanie poprawia to bezpieczeństwo użytkowania minimalizując ryzyko odniesienia kontuzji podczas upadku.

Specjalne wyprofilowanie elementów wiązania aby pomiędzy nim a butem nie występowało uciążliwe zjawisko gromadzenia się śniegu.

Płytka montażowa ułatwiająca regulację położenia tylnej części wiązania. Umożliwia to używanie różnych długości butów do tych samych wiązań.

Poznaj całą kolekcję marki ATK
Poznaj kolekcję wiązań skiturowych
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 300 zł
Dowiedz się więcej
Zwrot do 14 dni
Możliwość odstąpienia od umowy zakupu do 14 dni od daty otrzymania przesyłki!
Dowiedź się więcej
Kup na raty
Kupując upragniony towar na raty, oszczędności możesz przeznaczyć na inny cel!
Dowiedź się więcej

Zobacz nasze marki premium

Indeks
CR8#91
Model
Crest 8
Rocznik
2021
Płeć
Unisex
Kolor
Niebieski
Stan:
Nowy produkt
Forma platnościZamówienie do 600 zł.Zamówienie powyżej 600 zł.
InPost Paczkomaty *
inpost.svg Przedpłata (przelew, karta płatnicza, szybkie płatności) 12,99 zł 0,00 zł
Link do śledzenia przesyłek: https://inpost.pl/sledzenie-przesylek
*Sposób wysyłki niedostępny dla towarów ponadwymiarowych takich jak: narty, deski snowboardowe, kijki narciarskie.
DPD Kurier
dpd.jpg Przedpłata (przelew, karta płatnicza, szybkie płatności) 14,99 zł 0,00 zł
Za pobraniem 20,00 zł 20,00 zł
Link do śledzenia przesyłek: https://www.dpd.com.pl/Zlokalizuj-paczke
Do 600 zł>600 zł
InPost:
Przedpłata 12,99 zł Gratis!
DPD:
Przedpłata 14,99 zł Gratis!
Pobranie 20,00 zł 20,00 zł

Linki do śledzenia:

InPost: InPost: https://inpost.pl/sledzenie-przesylek

DPD: DPD: https://www.dpd.com.pl/Zlokalizuj-paczkeZe względu na parametry przesyłki niektóre usługi wygodnych zwrotów mogą być niedostępne.
Jeżeli chcesz zwrócić przesyłkę w tradycyjny sposób, postępuj z instrukcją przedstawioną poniżej:

W przypadku zakupów na odległość Klientowi przysługuje okres 14 dni od daty otrzymania przesyłki na zgłoszenie odstąpienia umowy kupna bez podawania przyczyny.

1 Pobierz, wydrukuj i wypełnij formularz odstąpienia od umowy dostępny tutaj, z podaniem numeru konta bankowego, na które zwrócimy wpłacone środki.
2 Spakuj zwracany towar dołączając dowód zakupu /paragon/ oraz wypełniony poprawnie formularz odstąpienia od umowy. Towar odeślij w oryginalnym, niezniszczonym opakowaniu. Prosimy nie owijać oryginalnych pudełek taśmą klejącą.
3 Przesyłkę odeślij na adres:
Dobre Narty
Ul. Krakowska 390
32-080 Zabierzów
Przesyłkę prześlij na koszt własny. Nie przyjmujemy przesyłek pobraniowych oraz paczek wysłanych do paczkomatu.
4 Zwrot pieniędzy nastąpi maksymalnie w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas zgłoszenia woli odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

Możesz lubić także

Powrót do góry
Skontaktuj się z nami
close

Skontaktuj się z nami