Filtruj według
Płeć
więcej... mniej
Producenci
więcej... mniej
Cena
399 799
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Filtruj

Deski snowboardowe dla dzieci

Idealnie skrojona deska snowboardowa dla dziecka

Dzieci przygodę ze sportem zimowym zaczynają coraz wcześniej. W zależności od predyspozycji każdego dziecka już w wieku 5 - 6 lat mogą zaczynać naukę jazdy na desce snowboardowej. Deska snowboardowa dla dziecka powinna być dobrej jakości i zapewnić bezpieczeństwo na stoku. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo sprzęt od sprawdzonych marek. Zależnie od oczekiwań i posiadanego budżetu można dobrać sprzęt odpowiedni dla każdego dziecka.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji
Snowboard Rossignol SCAN
Szybki podgląd

Snowboard Rossignol SCAN

Cena regularna 1 299,00 zł Cena 799,00 zł
Dostępne rozmiary:
Wybierz wariant:
  • -38,49%
  • -38%
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Jak wybrać deskę? Dla najmłodszych i początkujących idealna będzie uniwersalna deska snowboardowa dla dziecka typu flat. Ten rodzaj deski umożliwia stabilną jazdę i łatwe prowadzenie nawet przy ograniczonych umiejętnościach. Wybacza wiele błędów popełnianych przy pierwszych próbach jazdy. Dla średnio zaawansowanych, ale niezdecydowanych jeszcze na konkretny rodzaj jazdy sprawdzi się deska allround. To kolejny typ uniwersalny, który stosunkowo łatwo się prowadzi. Deski uniwersalne umożliwiają jazdę w obydwu kierunkach. Dla bardziej zaawansowanych i żądnych przygód sprawdzą się deski snowboardowe dla dzieci freestylowe. W zależności od wybranego rodzaju pozwolą na wykonywanie akrobacji na przeszkodach lub płaskim śniegu. Dla miłośników szybkiej jazdy po stoku dedykowane są deski freeride z ustalonym kierunkiem jazdy.

Jak dopasować rozmiar i szerokość deski? Deska snowboardowa dla dziecka powinna być dopasowana długością oraz szerokością do wzrostu, wagi i umiejętności przyszłego użytkownika. Im dłuższa deska, tym stabilniejsza, jednak nie warto przesadzać, ponieważ dziecko może mieć problem z wykonywaniem skrętów. Przyjęło się, że deska ustawiona pionowo powinna sięgać do brody. Jednak dla początkujących lepiej wybrać krótszą, żeby ułatwić manewrowanie. Jeżeli deska ma służyć do szybkiej jazdy powinna być dłuższa niż standardowe. Szerokość deski powinna być taka by buty dziecka w pozycji do jazdy, mieściły się w granicach deski. Niektórzy producenci desek udostępniają tabele ułatwiające dobór odpowiedniego rozmiaru.

Deski snowboardowe dla dzieci różnią się także wagą i elastycznością. Twardsza, cięższa deska będzie wymagała większych umiejętności. Decydując się na deskę, trzeba też zdecydować czy ma mieć rdzeń tzw. serce deski z tworzywa sztucznego, czy z drewna. Zaletą tych z tworzywa jest mała waga i niska cena, jednak są dużo mniej wytrzymałe od tych z drewnianym rdzeniem. Snowboard to piękna pasja i możliwość spędzania długich godzin wśród przyrody. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą desek snowboardowych dla dzieci, może ta pierwsza deska stanie się pierwszym krokiem do przygody na całe życie.

Deski snowboardowe dla dzieci
Powrót do góry