Narty freestyle/freeride

Dla kogo są narty freestyle?

Freestyle, inaczej freeskiing - to pole do popisu dla narciarskich artystów. Nie ma tu określonego wyraźnie stylu, a najlepszy teren do uprawiania tego sportu zawiera wiele “spotów”, na których można wykonać jak najwięcej skoków i ewolucji. Właściwie można powiedzieć, że to wyższy stopień wtajemniczenia. Chcąc uprawiać narciarstwo freestyle, trzeba mieć naprawdę wysoko rozwinięte umiejętności poruszania się na nartach. Na pewno też pomaga w tej sytuacji głód adrenaliny i ogromna doza odwagi, która pomaga wykonywać rozmaite triki. Dzięki niej nie odczuwamy paraliżującego lęku, spowodowanego wizją upadków.

Czym różnią się narty freestyle od normalnych nart?

Freestyle narty są zaprojektowane specjalnie do skoków, jazdy po U-rampie i jibbingu (jazda po poręczy). Odpowiedni sprzęt pomaga zapobiegać kontuzjom przy wykonywaniu akrobacji. Poza tym narty tego typu odznaczają się wytrzymałością i elastycznością. Są bardziej odporne na zniszczenia i złamania. To narty z designem twintip, co oznacza, że mają podwinięty czubek i tył. Dzięki temu narciarz może jeździć tyłem (tzw. switch), wykonywać obroty i skoki. Narty twintip stosuje się w snowparkach i poza trasami. Narty freestyle są bardziej komfortowe od zwykłych zjazdówek, jeśli chcemy zażyć czegoś niecodziennego i pobudzić kreatywność na śniegu. Narty do freestyle mogą mieć w sobie drewno, co czyni je bardziej miękkimi, a jest to istotne w tej dyscyplinie sportu. Z kolei obecność rockera w konstrukcji ułatwia wykonywanie butterslide’ów. Freestyle narty są dłuższe od normalnych nart. Warto wiedzieć, że do tego rodzaju aktywności nadadzą się też narty freeride, przeznaczone do jazdy w śnieżnym puchu, poza wyznaczonymi szlakami.

Dobre narty freestyle – nowe i używane

Dobre narty freestyle muszą spełniać powyższe wymagania. Dlatego, jeśli marzymy o swobodnej jeździe i świetnej zabawie, należy zainwestować w porządny sprzęt. Wśród najpopularniejszych i sprawdzonych marek możemy wymienić narty Volkl freestyle, narty Head freestyle, narty freestyle Atomic oraz narty Salomon freestyle. W naszym sklepie możesz zaopatrzyć się w nowe lub używane produkty.

Rejestracja
Dane nowego konta
Masz już konto?
Zaloguj się! Lub zresetuj hasło