Filtruj według
więcej... mniej
Płeć
więcej... mniej
Producenci
więcej... mniej
Cena
50 553
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Filtruj

Kijki zjazdowe

Jak dobrać kijki narciarskie zjazdowe

Narciarstwo zjazdowe wymaga doboru odpowiedniego sprzętu. Na stoku liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort w czasie jazdy. Kompletując sprzęt nie można zapominać o tym, jak istotną rolę pełnią dobrze dobrane kijki zjazdowe. Ich konstrukcja pozwala na utrzymywanie równowagi oraz prawidłowej postawy. Ramiona muszą znajdować się tuż przy ciele, a łokcie powinny przez większość czasu być zgięte pod kątem 90°.

Filtrowanie produktów »

Jest 54 produktów.

Pokazano 1-24 z 54 pozycji
Leki kijki WCR SL 3D
Szybki podgląd

Leki kijki WCR SL 3D

Cena regularna 439,00 zł Cena 395,10 zł
Dostępne rozmiary:
Wybierz wariant:
  • -10%
  • -10%
Leki kijki Hot Shot S
Szybki podgląd

Leki kijki Hot Shot S

Cena regularna 519,00 zł Cena 467,10 zł
Dostępne rozmiary:
Wybierz wariant:
  • -10%
  • -10%
Pokazano 1-24 z 54 pozycji

Jaka długość kijków narciarskich zjazdowych?

Kije narciarskie zjazdowe pozwalają także odpychać się od podłoża na płaskim terenie. Ich długość musi być zawsze dostosowana do wzrostu narciarza oraz uwzględniać pochyłość samego stoku - w przypadku bardzo stromego zjazdu, kije muszą być nieco dłuższe, aby właściwie kompensować spadek terenu. Wybierając kijki narciarskie zjazdowe, warto zwracać uwagę na ich długość i wybierać modele dedykowane do wzrostu ich użytkownika. W tym celu należy albo pomnożyć swój wzrost przez 0,7 i zaokrąglić wzwyż do pełnych piątek - finalny wynik to optymalna długość kijków. Można także, stojąc w prawidłowej postawie, oprzeć rękojeść kija o podłogę i chwycić go tuż pod talerzykiem. Dobrze dobrane kije nie wpłyną na zmianę ustawienia ramion. Również można sięgać po kije zjazdowe teleskopowe - aby dostosowywać ich długość do konkretnych potrzeb, np. stopnia pochyłości podłoża.

Kijki narciarskie zjazdowe z lekkiego aluminium czy włókna węglowego?

Oferujemy sprzęt pochodzący od renomowanych marek - kijki zjazdowe Leki, Atomic, Head, Fisher, Komperdell oraz inne. Najczęściej kije do nart zjazdowych wykonuje się z lekkiego aluminium oraz - modele już nieco droższe - z włókna węglowego. Te drugie odznaczają się nie tylko niewielką wagą, ale i dużą wytrzymałością na niekorzystne warunki pogodowe, zadrapania i uderzenia. Kije zjazdowe powinny pewnie leżeć w dłoni, nawet jeżeli jest ona schowana wewnątrz grubej rękawicy. Warto zatem wybierać modele ergonomiczne, profilowane do kształtu dłoni. Istnieją także modele, których nieco spłaszczony kształt pozwala na lepszą aerodynamikę w czasie jazdy. Dodatkowe uchwyty i system Trigger, mocowany do rękawic, zabezpieczą kijki zjazdowe przed zgubieniem.

Kijki zjazdowe
Powrót do góry