Filtruj według
Płeć
więcej... mniej
Cena
179 479
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Kijki narciarskie damskie

Dobrze dobrane kijki narciarskie damskie, zwiększają precyzję i bezpieczeństwo jazdy

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogata ofertą sprzętu narciarskiego, w tym uwzględniając także damskie kije narciarskie. Osprzętowanie do narciarstwa zjazdowego nie będzie kompletne bez dobrania odpowiednich kijków. Kije narciarskie służą nie tylko do odpychania się od podłoża, ale także do utrzymania równowagi i prawidłowej postawy w czasie jazdy - ważne jest, aby wyrobić w sobie nawyk utrzymywania ramion blisko ciała, ze zgiętymi pod kątem 90° ramionami. Jest to prawidłowa postawa w czasie jazdy, ale także podczas zakupów.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Jak dobrać kijek narciarski damski?

Dobierając damskie kijki narciarskie należy przytrzymać kij pod talerzykiem tak, aby rękojeść opierała się o podłogę. Kije mają właściwą długość, jeśli ramiona pozostały w prawidłowej pozycji. Inną metodą jest przemnożenie swojego wzrostu przez 0,7. Otrzymany wynik zaokrągla się wzwyż, do piątek i dzięki temu można dobrać odpowiedni sprzęt. Oferujemy kijki narciarskie damskie 115 cm, a nawet dłuższe modele, które znakomicie sprawdzą się dla wyższych pań. Bardziej zaawansowane narciarki, wybierające strome stoki, powinny zaopatrzyć się w nieco dłuższe kije, które będą rekompensować pochyłość podłoża w czasie zjazdu. Dostępne są także modele teleskopowe, z regulowaną wysokością.

Damskie kije narciarskie od renomowanych producentów

W naszej ofercie znajdują się kijki w różnych wykończeniach kolorystycznych i wzorach. Kije narciarskie damskie powinny być wytrzymałe, ale zarazem lekkie aby nie męczyć niepotrzebnie ramion. Można dobierać modele wykonane z aluminium albo z włókna węglowego, które przy niewielkiej wadze, pozostaje bardzo trwałe. Liczy się także ergonomia, wygodne, profilowane uchwyty, zapinki montowane do rękawic oraz opcjonalnie system Trigger, który niweluje ryzyko zgubienia sprzętu w czasie szybkiej jazdy. Proponujemy pochodzące wprost od renomowanych producentów takich jak Head, Atomic, Leki, Rossignol damskie kijki do nart, odznaczające się wysoką jakością wykonania. 

Kijki narciarskie damskie
Powrót do góry