Gogle męskie

Nic nie utrudnia jazdy na nartach tak, jak kiepska widoczność. Niezależnie od tego, jakie warunki zastaną nas na stoku, warto zaopatrzyć się w profesjonalną ochronę wzroku. Gogle narciarskie męskie znajdą zastosowanie zarówno w przypadku ostrego nasłonecznienia, jak i w momentach zachmurzenia, opadów śniegu czy mgły. Oferujemy szeroki wybór gogli narciarskich pochodzących od renomowanych liderów rynku w dziedzinie sprzętu narciarskiego - Alpina, Oakley, Arcticia czy Black Canyon.

Zarówno gogle męskie jak i damskie powinny być dobierane pod kątem prognozowanej aury. Kolor szkieł to nie tylko element ozdobny i warto o tym pamiętać. Brązowe szkło pozwala widzieć całe spektrum kolorów, szkła przezroczyste stosowane są do jazdy po zmroku, a z kolei różowe gogle znacznie poprawiają widoczność w czasie pojawienia się gęstniejącej mgły i opadów. Żółte szkła służą do lepszego podkreślenia kontrastów i wyostrzenia widoczności - właśnie takie szkła posiadają gogle narciarskie Uvex. Ze względu na swoje wycięcia i charakterystyczny kształt, znakomicie dopasują się do twarzy, poprawiając komfort jazdy. Należy jednak uważać aby nie powstał prześwit pomiędzy górną krawędzią gogli, a brzegiem kasku.

W goglach narciarskich stosuje się także szkła szare. Ze względu na swoje właściwości, takie gogle są najbardziej uniwersalne, zapewniając optymalną widoczność przy większości stanów pogodowych, bez konieczności zmiany szkieł. Przykładem ich zastosowania niech będą gogle narciarskie męskie salomon. Model X-Tend 10 posiada szarą, odblaskową szybę sprawdzającą się niemal w każdych warunkach atmosferycznych. Dodatkowo ich forma pozwala zasłonić większość czoła, co zapobiega przedostawaniu się promieni UV do skóry czoła.

Ochrona wzroku w czasie uprawiania sportów zimowych jest szczególnie ważna, ze względu na odbijanie się promieni słonecznych od pokrywy śnieżnej. Gogle snowboardowe męskie skonstruowane są w taki sposób, aby jak najbardziej ograniczać oddziaływanie szkodliwego promieniowania UV na oczy i skórę twarzy.

Rejestracja
Dane nowego konta
Masz już konto?
Zaloguj się! Lub zresetuj hasło