Dobre Narty Hurtownia Dobry Triathlon Dobre Wyprawy

Katalog

Włączone filtry:
Stan:

Kijki do nart biegowych

Jak dobrać kijki do nart biegowych

Oferujemy wysokiej jakości sprzęt sportowy, pochodzący od renomowanych producentów - kijki do nart biegowych Salomon, Fischer oraz inne. Wszystkie modele zostały wykonane z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości. Wybierając kije do nart biegowych warto przede wszystkim uwzględniać to, jak zamierzamy je wykorzystać. Styl i sposób jazdy, decydują o wyborze sprzętu. Zawsze należy brać pod uwagę swój wzrost, tak aby jak najlepiej dostosować odpowiednie kijki do nart biegowych Fischer lub Salomon. Styl jazdy biegowej determinuje to, jaka długość kijów narciarskich okaże się najlepsza. Analogicznie - styl łyżwowy wymaga dobrania kijków krótszych od wzrostu o 20 cm, klasyczny o około 30 cm, a dla osób uprawiających turystyczne narciarstwo biegowe, sprawdzą się kije krótsze nawet o 35 cm.

Jakie kijki do nart biegowych

Turystyczne kije biegowe służą do niewymagającej jazdy rekreacyjnej, kijki backcountry dedykowane są do użytkowania w trudnym terenie, a sportowe kijki biegowe zostały zaprojektowane tak, aby spełniać wymogi osób trenujących w sposób wyczynowy. Zaopatrując się w kije do backcountry, należy dobrać kije do nart biegowych z dużym koszykiem, umożliwiającym odpychanie się od świeżej, nieubitej warstwy śniegu. Kije teleskopowe, wyposażone w regulację wysokości, mogą okazać się bardzo przydatne, kiedy w utrudnionych warunkach, prawy i lewy kij wymagają różnych długości.

Lekkie a zarazem wytrzymałe kijki do nart biegowych

Kije biegowe Fischer oraz Salomon wytwarzane są z lekkich i wytrzymałych tworzyw, takich jak aluminium, włókno szklane oraz węglowe. Materiały decydują o wadze i sztywności kijków. Im sztywniejsze kijki biegowe, tym są lżejsze oraz tym lepiej transferują siłę - co przekłada się na szybkość. Takie kije mają w sobie dużą zawartość włókna węglowego lub szklanego, dzięki czemu nadają się dla drobniejszych osób oraz wszystkich uprawiających szybkie narciarstwo biegowe. Do wolniejszej, turystycznej jazdy, dedykowane są miękkie kije biegowe. Nie są tak obciążające dla stawów i mięśni ramion, co jest istotne przy pokonywaniu długich dystansów.

Dobierz narty Dobierz narty Dobierz narty
Tabela rozmiarów Tabela rozmiarów Tabela rozmiarów