Dobre Narty Hurtownia Dobry Triathlon Dobre Wyprawy

Katalog

Włączone filtry:
Stan:

Buty narciarskie freestyle

Do jazdy poza wyznaczonymi trasami z pewnością dużo większy komfort zapewnią nam specjalne buty, dzięki którym akrobacje i szeroko pojęty freestyle wraz z wyskokami, będzie lekki, przyjemny i przede wszystkim bezpieczny. Freestyle na nartach jeszcze w polsce nie jest tak popularny (brakuje warunków do uprawiania tej dyscypliny sportowej), ale za granicą ma już swoich wiernych fanów. Fanów, którzy doskonale wiedzą, że odpowiednie buty narciarskie do freestylu to obowiązek.

Bezpieczne buty do nart freestyle

Freestyle to swobodna jazda połączona ze skokami, przejazdami po boksach i railach. Kiedyś kojarzona głównie ze snowboardem, dziś wraca do łask w towarzystwie nart. Ten szalony styl jazdy sprawia, że po złapaniu bakcyla trudno przestawić się na klasyczne odmiany narciarstwa. We freestylu najważniejsze jest to, że to narciarz dyktuje warunki, nie ma zasad i obostrzeń - oczywiście oprócz wyraźnych wskazań do bezpiecznej jazdy i stosowana zabezpieczającego sprzętu, w tym butów narciarskich freestyle.

Dobre buty do freestyle

Buty freestyle, czyli buty do jazdy poza trasowej to połączenie sztywnej skorupy z możliwie jak najmniejszą wagą buta. Istotny jest odpowiedni flex, ponieważ przy jeździe swobodnej musimy sterować nartami z niezwykłą precyzją. Zapięcie butów przypomina buty narciarskie zjazdowe - 4 solidne klamry wraz z zapięciem na rzep. Ważna jest również kwestia ruchowej cholewki oraz podeszwa, która musi być wyposażona w mocną gumę wraz z bieżnikiem, aby w odpowiednich sytuacjach móc swobodnie przejść. Dzięki takiemu zestawowi cech, przejście po najbardziej nierównym, stromym i śliskim terenie jest możliwe i mało męczące.

Wybierz najlepsze buty narciarskie do freestylu

Przy wyborze butów freestyle warto w pierwszej kolejności zasięgnąć rad osób, które potrafią dobrze dobrać obuwie narciarskie. Wyspecjalizowana obsługa sklepu Dobre Narty pomoże w wyborze odpowiedniego sprzętu i dobierze idealne buty do uprawiania freestylu. W naszej ofercie znajdziemy buty narciarskie freestyle zarówno nowe jak i używane, a to oznacza, że możesz wybierać buty narciarskie wysokiej jakości w takich widełkach cenowych, na jakie możesz sobie pozwolić.

Dobierz narty Dobierz narty Dobierz narty
Tabela rozmiarów Tabela rozmiarów Tabela rozmiarów