Dobre Narty Hurtownia Dobry Triathlon Dobre Wyprawy

Narty męskie

Znaleziono 36 produktów

Najnowsze narty męskie dla profesjonalistów oraz początkujących.

Stojąc przed wyborem nart warto zastanowić się jaki rodzaj sprzętu nas interesuje. Dwie główne podkategorie to narty męskie zjazdowe i narty biegowe. Kiedy zdecydujemy się na rodzaj nart pozostaje nam wybór konkretnego modelu. Chcąc w pełni korzystać z naszego sprzętu musimy mieć pewność, że będzie odpowiadał i posłuży kilka sezonów. Dużo zależy od naszych umiejętności i doświadczenia w jeździe. W sklepie posiadamy modele do jazdy rekreacyjnej, przeznaczone dla osób dopiero wchodzących w świat narciarstwa, ale również narty profesjonalne, które świetnie spiszą się w jeździe sportowej, dzięki nowoczesnym technologiom i jakości wykonania. Ściganie się po torze zjazdowym czy slalom będzie bardziej ekscytujący i da więcej radości.

Dobrze wybrane narty męskie zjazdówki trzeba dostosować do własnych umiejętności, wagi, wzrostu i stylu jazdy. Narty slalomowe będą bardzo dobrym wyborem. Jeśli wolisz duże prędkości wybierz sprzęt do jazdy gigantowej i przekonaj się jak dużo wspaniałej zabawy na śniegu cię czeka. Wybór odpowiednich nart jest ważny również z powodu bezpieczeństwa. Dobrze dobrane narty męskie uchronią nas przed ryzykiem kontuzji, w przeciwnym wypadku mogą powodować różne problemy zdrowotne, takie jak: przeciążenia stawów i mięśni, a nawet poważniejsze urazy. Żeby zminimalizować ryzyko warto zastanowić się jakich technologii potrzebujesz. Wiele rodzajów nart ma rocker, czyli uniesiony koniec, dzięki któremu sprzęt ma mniejszą powierzchnię wspólną z podłożem. Tak wyposażone narty zdecydowanie lepiej radzą sobie z jazdą poza stokiem i na miękkim śniegu, a dzięki uniesionym końcom nart zyskujemy promień skrętu jak w nartach krótkich, a stabilność jak w długich. Inny rodzaj sprzętu narciarskiego to te z drewnianym rdzeniem. Zapewniają one pełną kontrolę nad nartami i lekkie skręcanie. 

Skoro mamy już podstawową wiedzę na temat technologii w nartach, warto byłoby się zgłębić w charakterystykę nart, mianowicie ich elastyczność oraz szerokość. Sztywność czy elastyczność to podstawowe pytanie jeśli chodzi o zjazdówki i każdy, kto ma zamiar kupić sprzęt tego typu będzie musiał się z nim zmierzyć. Elastyczne narty męskie lepiej pokonują nierówności i zdecydowanie lepiej skręcają, ale to sztywne wyróżniają się lepszym dynamicznością. Jeśli nie zależy nam na prędkości pierwsze sprawdzą się lepiej. Kolejne zagadnienie to szerokość nart. Początkujący powinien wybrać szersze ze względu na łatwość skręcania. W naszym sklepie dostępne są różnego typu narty męskie, więc każdy z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie. Dobierz narty Dobierz narty Dobierz narty
Tabela rozmiarów Tabela rozmiarów Tabela rozmiarów